HHALK Gazetesi Ekonomi ve Bölgeler Sorumlusu Noyan Alper Cabbar ve Samsunbihaber.com Genel Yayın Yönetmeni Selahattin Çekiç, Büyük Birlik Partisi’nden Ayvacık İlçesi Belediye Başkan Adayı olan Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ile 31 mart yerel seçimleri üzerine sohbet etti.

1990 yılından bu yana aktif siyasetin içerisinde bulunan Erdal Avcı, Ayvacık İlçesi’nden hiç ayrılmadan, çeşitli siyasi kademelerde ve son olarak da 3 dönemdir Ziraat Odası Başkanı olarak görev yaptığı belirterek, “Bir adım daha atarak, ilçeme belediye başkanı olarak hizmet etmek istiyorum” dedi.

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Gönül Belediyecili’ği için aradığı aday benim” diyen BBP’li Avcı, “Gönüllere hitap etmek üzere yola çıktım. Ayvacık İttifakı’nın adayıyım” dedi.

Mazbatayı aldığında ilk işinin iki marangozla belediye binasına gitmek ve makam odasının kapısını sökmek olacağını kaydeden Erdal Avcı, “Beni Ayvacık’ın en ücra köşesindeki çiftçi de biliyor, şehirdeki abum da tanıyor” ifadelerini kullandı.

TANZİM MAĞAZALARI KURACAĞIZ

Tanzim mağazaları oluşturarak üreticinin ürettiği ürünü ucuza satması için kooperatif kuracaklarını belirten Avcı, alt yapı ve üst yapı hizmetlerinde, ahırdan anayola kadar tüm iş bitmeden o mahalleyi terk etmeyeceklerini söyledi. “Vatandaş Erdal Avcı’yı saat 07,30’da belediye de değil arazi de görecek” diyen Erdal Avcı, “Çıkmaz sokak Ayvacık” algısını yok edeceklerini belirtti.

Fındıkta çiftçiyi söz sahibi yapacaklarını vaad eden BBP’li Erdal Avcı, “Organik fındık üretimine çiftçilerimizi teşvik ediyoruz. Ayvacık’ın ‘Organik İlçe’ olması için Bakanlık nezdinde çalışmalarımız sürüyor. İnşallah ilan edilecek” dedi.

AYVACIK’I BİLMEYENLER VAR

“Baraj göllerimiz ‘bacasız fabrika’ olacak” ifadelerini kullanan Avcı, şöyle konuştu; “Burada dolaylı yollardan 500 kişiyi istihdam edebiliriz. Aynı şekilde fındık fabrikası kurarak, kooperatifleşeceğiz ve biz satacağız. Çifçimize kar payı vereceğiz. Tabelalara turizm şehri yazmakla olmuyor. Ayvacık’ın tanıtımını çok iyi yapmamız lazım. Şu anda yok denecek kadar az. Ayvacık’ın Samsun’un ilçesi olduğunu bilmeyen Samsunlular bile var. Bu bizi çok üzdü. Ayvacık’ın turizm master planını çıkaracağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz