Aynı Anketi 20 Bin Liraya Yaparım

0

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin açıkladığı ve ‘Yüzde 88 başarılı’ olarak çıktığı öne sürülen anketin maliyeti dudak uçuklatırken, Samsunlu kamuoyu araştırma şirketleri de şaşkına döndü.

214 bin liranın çok yüksek bir bedel olduğunu söyleyen HBS Şirketi Genel Müdürü Mustafa Öztürk, “Böyle bir anket için rakam çok fazla. Biz Samsun’da iş bulamıyoruz, başka illerdeyiz. Çok şaşırdım” dedi.

Yıllarca Ankara’da faaliyet gösterdikten sonra Samsun’da önce şube açan daha sonra ise Karadeniz Bölgesi’nde faaliyetlerinin artması sonrası Genel Merkezi’ni Samsun’a taşıyan HBS Kamuoyu Araştırma Şirketi Genel Müdürü Mustafa Öztürk, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı anketi, kendilerinin çok daha düşük bir bedelle yapabileceklerini ifade etti.

Öztürk, “Yıllardır yaptığımız anketler ortada. Özellikle yerel yönetim seçimlerinde sonuçlar açısından yüzde 1’lik yanılma payıyla anketler sonuçlandırdık” diye konuştu.

HBS ŞİRKETİ DEMİR’E ÇAĞRI YAPTI: DAHA UCUZA YAPARIZ
Samsun’da aynı işi yapabilecek firmalar olmasına rağmen dışarıdan bir firmaya bu anketin yaptırılmasını çok manidar bulduğunu söyleyen Öztürk şöyle devam etti: Gördüğüm kadarıyla telefonla Çözüm Merkezi’ni arayanlara dönüş yapılarak memnuniyetleri sorgulanmış. Yani masa başı işi anket. Yüz yüze olsa maliyetler artabilir ama yine de çok ama çok fazla bir rakam. Böyle bir anket bedeli için tüm ilçeleri kapsayan ve 20 bin kişi ile yüz yüze yapılan çok kapsamlı bir çalışma yapılabilirdi. Bundan böyle anket yaptırmak isterse, ben sözümdeyim. 20 bin lira artı KDV bedelle aynı anketi yapabiliriz. Biz Samsun şirketi olarak şu an Ege Bölgesi’nde benzer anketleri yüz yüze görüşmelerle yapıyoruz. Söylediğim rakam bile belediyelere çok geliyor. 214 bin lira çok yüksek bir rakam”.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz