Aybars Turan’dan Samsun’a Hüzünlü Veda

0

Samsun’da Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Emniyet İl Müdürlüğü’nde dişhekimi olarak hizmet verdikten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda açtığı muayenehanesinde mesleğine devam eden veren Dt. Aybars Turan, bir dönem Akdeniz bölgesine yerleşmiş, ardından rahatsızlanınca 36 yıl hizmet verdiği Samsun’a geri dönüş kararı almıştı. Tedavi gördüğü Gazi Devlet Hastanesi’nde önceki gün hayata gözlerini yuman Aybars Turan’ın ölümü, herkesi yasa boğdu.

İSTANBUL’DA DEFNEDİLECEK
Gül Turan ile evli olan Dt. Aybars Turan’ın cenazesi, Samsun’un İlkadım ilçesinde yer alan Kıranköy Mezarlık Cami’nde alınan helalliğin ve ardından kılınan cenaze namazı sonrası, İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığına defnedilmek üzere İstanbul’a gönderidi.

TAZİYELER İLETİLDİ
Cenaze törenine, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Işık Özkefeli, ADD Karadeniz Bölge Sorumlusu Birol Yelekin, Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan, Turan’ın ailesi, dostları ve çok sayıda kişi katıldı. ADD Şube yöneticileri Özkefeli ve Yelekin, merhum Turan Aybars’ın ne kadar değerli bir insan olduğuna yönelik duygularını dile getirerek, kendisine Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar diledi. Cenaze namazı, korona virüs önlemleri alınarak maske takılarak ve sosyal mesafeye dikkat edilerek kılındı.

SAMSUN İÇİN UĞRAŞTI
Samsun DişHekimleri Odası Kurucu Üyesi ve 4. Dönem Başkanı olan Dt. Aybars Turan aynı zamanda Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi eski başkanlığını da yaptı. Samsun’da çeşitli STK ve rotary kulüplerinde yönetim kurulu üyeliği görevlerinde de bulunan Turan, Samsun’un iş, sanat ve kültür dünyasının tanınan simalarındandı. Ömrü boyunca Samsun’a katkı vermek için mücadele veren Aybars Turan, siyasi çalışmalarında da Samsunlulara faydalı olmaya çalıştı. Dt. Aybars Turan’ın ölüm haberini alan aile dostları sosyal medyada paylaşımlar yaparak, Turan ailesine taziyelerini iletti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz