AtaTohum Merkezi Sanatla Renklendi

0

Atakum Belediyesi’nin geleneksel tarımda binlerce yıldır kullanılan atalık tohumların kayıt altına alınarak geleceğe taşınabilmesi için kurduğu AtaTohum Merkezi’nin duvarları sanatla renklendirildi.

Sanatçılar Fatih Küçük ve Gönül Küçük, duvarlara çizdikleri resimler ile merkezi renkli bir görünüme kavuşturdu. Yapının ana girişindeki duvarda ziyaretçileri; traktör kullanan Mustafa Kemal Atatürk, buğday demeti bağlayan kız çocuğu ve harman yapan kadın resimleri karşılıyor.

Diğer duvara ise Karadeniz’in yöresel yapısı serenderin yanında mısır tarlası ve ot hasadı yapan kadın resmedildi. Bir başka duvar ise tırpanla buğday hasadı yapan çiftçi ile birlikte mısır kabuklarını soyan kız çocuğu resimleri ile renklendi.

TOHUMUNLA TARIMA CAN KAT
Diğer yandan AtaTohum, Türkiye’nin her yerinden tohum bağışı bekliyor. ‘Tohumunla Tarıma Can Kat’ sloganı ile başlatılan kampanya kapsamında vatandaşlar ellerinde bulunan atalık tohumları, Atakum Belediyesi Çözüm Merkezi’ne getirebiliyor. Farklı kentlerde yaşayan vatandaşlar ise tohumlarını paketleyerek, “Atakum Belediyesi Çözüm Merkezi Mimarsinan Mahallesi İsmet İnönü Bulv. No: 114 Atakum Samsun” adresine gönderebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz