Atakum’un Sloganı Yeşil Kent

0

Samsun’un Atakum İlçesi’nde 2020 yılında beş yeni park, Atakumluların hizmetine sunuldu. Cumhuriyet Mahallesi’nde Şehit Polis Memuru Adem Keskin Parkı, Mevlana Mahallesi’nde Mehmet Soykan Parkı ve Atatepe Mahallesi’nde Şehit Polis Memuru Hakan Kara ile Mimar Sinan Mahallesi’ndeki Adige Parkı’nın yanı sıra Yeşildere Mahallesi’nde Yeşildere Parkı’nın yapımını tamamladı.

KENDİ SERASINDA ÜRETİM
Fen İşleri Şantiyesi’nde bulunan atıl durumdaki serayı yenileyerek kapasitesini genişleten ekipler, 200 bin adet mevsimlik çiçek ve çalı üretimi gerçekleştirdi. 83 bin adet mevsimlik çiçeğin yanı sıra 6 bin 710 adet ağaç ve çalı, kentteki peyzaj alanlarına dikildi.

İmalatı Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü’ne ait atölyelerde yapılan 150 oturma bankı, 190 piknik masası kent sakinlerinin kullanımına sunuldu. Atakum’da ’25 kuş evi’, kentin farklı noktalarına konumlandırıldı.

1.1 MİLYON METREKAREDE OT TEMİZLİĞİ YAPILDI
Ekipler, 2020 genelinde 1 milyon 151 bin metrekarelik alanda ot temizliği gerçekleştirdi. 300 oturma bankı, 240 piknik masası ve 40 beton masa bakımdan geçirildi. Atakumluların kullandığı 100 spor ekipmanının bakım ve onarımları yapıldı, kent sakinlerinin ücretsiz kullanımına sunulan 12 halı saha ve basketbol sahasında onarım çalışmaları gerçekleştirildi.

Minik Atakumluları da unutmayan ekipler, kent genelindeki 60 farklı çocuk oyun grubunu onardı. Atakum’daki 50 okul ve camide ot temizlikleri yapıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz