Atakumlulardan Dokumacılar’a Yardım Eli

0

Artvin’in Dokumacılar köyünde çıkan ve çok sayıda evi küle çeviren yangın sonrasında Atakumlular; Başkan Deveci’nin ‘dayanışma çağrısı’nı karşılıksız bırakmadı. Atakum sakinlerinin bağışladığı 100 gıda kolisi, köy halkına ulaştırıldı.

Artvin’in Yusufeli İlçesi’ne bağlı Dokumacılar köyünde geçen Temmuz ayında bir ahşap evde başlayan yangın kısa süre içerisinde etrafa yayıldı. Alevlere teslim olan ahşap yapılar küle döndü. Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı yangın, Dokumacılar’da yaşayan çok sayıda haneyi evsiz bıraktı.

YARDIMLAR KÖYE ULAŞTIRILDI
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci de yangında zarar gören vatandaşların yaralarının sarılabilmesi için sosyal medya üzerinden ‘dayanışma çağrısı’ başlatmıştı. Atakumlu vatandaşların bağışları ile hazırlanan; kıyafet, yorgan, nevresim ve battaniye içeren yardım paketleri, Dokumacılar köyüne ulaştırıldı.

ÖRNEK DAYANIŞMA OLDU
Atakumlular olarak yangın mağduru olan Dokumacılar köyü sakinleri için örnek bir dayanışmaya imza attıklarını belirten Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Köydeki 35 aile evsiz kaldı. Evlerini kaybeden vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi bir kez daha iletiyorum. Bu süreçte biz de Atakum Belediyesi olarak Samsun’daki komşularımıza bir dayanışma çağrısında bulunduk ve karşılığını gördük. Çok sayıda hemşehrimiz elinden geldiğince paylaşım yaptı, destek verdi. Duyarlılık gösteren tüm komşularıma teşekkür ediyorum. Atakum’daki dayanışma kültürünün güçlendiğini görmek bizi mutlu ediyor” diye konuştu.

Yaklaşık 140 parça battaniye, yorgan, yastık ve nevresimden oluşan ev eşyalarının yanı sıra 107 koli kadın, erkek, genç, çocuk kıyafeti, atkı, bere, eşofman ve çanta yangın mağdurlarına ulaştırıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz