Atakumlulara Ulaşım ve Sipariş Desteği

0

Atakum Belediyesi’nin tam kapanma döneminde kurduğu özel ekip; Paylaşım Merkezi’ne gelen ‘eczane ve market siparişleri’ni kapıya teslim ediyor, aynı zamanda vatandaşların sağlık kuruluşlarındaki randevularına ulaşımını sağlıyor.

Atakum Belediyesi’nin evlerinde kalan vatandaşlara yönelik eczane, market sipariş hizmeti ve yine sokağa çıkma kısıtlamalarında başlatılan sağlık kuruluşlarına ulaşım desteği; ‘tam kapanma’ döneminde de devam ediyor.

PAYLAŞIM MERKEZİ AÇIK
Paylaşım Merkezi ekipleri; 0552 963 02 29 numaralı WhatsApp hattına ulaştırılan taleplerin market ve eczane sipariş listesini alıyor. İhtiyaç duyulan ürünler, 65 yaş üzeri, hamile ve dezavantajlı gruptaki vatandaşların adresine kapıda ödeme seçeneği ile teslim ediliyor.

Hizmetten faydalanabilme koşullarını taşıyan Atakumlular; pazar günleri hariç 10.00-16.00 saatleri arasında sipariş hizmeti ile evlerinden çıkmadan ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

HASTANEYE ULAŞIM DESTEĞİ
Atakum Belediyesi ayrıca tam kapanma döneminde aşı veya hastane randevusu olan 65 yaş üstü, dezavantajlı gruptaki Atakumlular için ulaşım desteği de sağlıyor.

Randevu ve HES kodu bilgilerini Atakum Belediyesi’ne ulaştıran vatandaşlar, belediyenin araçları ile ikametlerinden alınıp aşı veya muayene sonrasında geri bırakılıyor. Uygulama sokağa çıkma kısıtlamaları boyunca sürdürecek.

Atakumlu vatandaşlar, 1 (bir) gün önceden aşı veya hastane randevu bilgilerinin E-Nabız veya SMS üzerinden alınmış ekran görüntüleri ile HES kodlarını 0552 963 02 29 numaralı WhatsApp hattına adresleriyle birlikte iletmeleri halinde uygulamadan faydalanabiliyor.

EKİPLER SEFERBER OLUYOR
Atakum Belediyesi Paylaşım Merkezi ekiplerinin kentte her gün onlarca vatandaşın ihtiyacına yetiştiğini söyleyen Başkan Av. Cemil Deveci, “Tüm imkanlarımızı vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için seferber ettik. Tam kapanma döneminin sonuna dek ve tüm sokağa çıkma kısıtlamaları boyunca Atakumlularla dayanışmamız devam edecek” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz