Atakumlular Yalı Kafe İçin Referandum İstedi

0

Samsun’un Atakum İlçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan ve işletmecisi Atakum Belediyesi olan Yalı Kafe’nin, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in teklifiyle Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan kararla Millet Kıraathanesi alanına çevrilmesine Atakumlular büyük tepki gösterdi.

ELLERİNDEN DÖVİZLER PROTESTO ETTİLER
CHP Atakum İlçe Örgütü’nün; “Atakum Yalı Kafe’ye Sahip Çıkıyor” sloganı ile düzenlediği eyleme ellerinde dövizlerle katılan binlerce Atakumlu vatandaşa, siyasi parti ve STK temsilcileri destek verdi.

Atakumluların, ‘Diren Atakum, Referandum İstiyoruz, Yıl Olmuş 2020 Siz Hala Kek Diyorsunuz, Keklenmeyiz’ yazılı dövizlerle Yalı Kafe’nin Millet Kıraathanesi’ne çevrilmesine karşı çıktığı eyleme CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Kundak, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Selen Gülhan Çam da katıldı.

CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, “Yalı Kafe ve bulunduğu alan, maalesef ‘siyasi bir hamle’ ile 25 yıldır süregelen kültüründen koparılmak istenmektedir” dedi.

‘BEN YAPTIM OLDU’ ZİHNİYETİ
Başkan Özçelik, “Yalı Kafe kültürü siyasi tasarruflarla bir kalemde silinmeye çalışılmaktadır. AK Part’nin klasikleşen ‘ben yaptım oldu’ zihniyetiyle yok edilmek istenmektedir. Yalı Kafe, Millet Kıraathanesi’ne çevrilmek istenmektedir. Atakum, bazı kişilerin ‘siyasi hesaplaşma arenası’ değildir. Buranın her bir metrekaresinde Atakumluların söz hakkı vardır” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in, Atakum’un iradesine kulak vermesini ve bu alan için referandum gerçekleştirmesini bekliyoruz” diyen CHP’li Başkan Özçelik, şöyle konuştu; “Atakumlular kendi geleceklerine dair kararı kendileri verme hakkına sahiptir.” N. Alper CABBAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz