Atakumlu Kadınlar Pazarda Buluşacak

0

Atakum Belediyesi ile Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliğiyle, Atakumlu kadınların el emeği üretimlerinin bütçeye katkı olarak kazandırılabileceği Kadın El Emeği Ürünleri Pazarı açılıyor.

Başkan Cemil Deveci’nin, “Kadınların emeği bizlere cesaret ve umut verecek” sözleriyle tam destek verdiği pazar, gıda, tekstil, mefruşat, takı tasarım, çeyiz ürünlerden oluşacak. İlk kez 21 Haziran Pazar günü kurulacak olan pazar, 10.00-18.00 saatleri arasında Mimarsinan Mahallesi Muhtarlığı arkasındaki Şehit Pilot Ümit Özer Parkı’nda yer alacak.

Açık alanda kurulacak olan pazarda maske ve eldivensiz satış yapılamayacak. Dezenfektan temini de yapılacak ve pazara gelen misafirlerin maskeleri mutlaka olacak.

YOĞUN KATILIM VAR
Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Neşe Kangüleç, yoğun başvuru olduğunu ve ön kayıtların sürdüğünü ifade etti. Pazarda yerini almak isteyen üretici kadınlar, 0552 963 02 21 numaralı telefondan müracaatlarını yapabilecek. Kangüleç, “Ön başvurular 120 kişinin üzerine çıktı. Bunların bir kısmı gıda; bir kısmı da tekstil, takı, çeyiz ürünleri gibi alanlarda. Pazar alanında yerler kurayla belirlenecek” diye konuştu.

PAZAR 3 AY AÇIK KALACAK
Pazarın yaz mevsiminde 3 ay açık kalmasını planladıklarını ifade eden Başkan Kangüleç, “Buradaki amacımız kadın figürünü ön plana çıkartmak, ayakları üzerinde durmasını sağlamak ve aile ekonomilerine katkıda bulunmak. Koronavirüs sebebiyle iş yerleri kapanan, işsiz kalan birçok aile var ve ekonomik durumları gerçekten çok kötü. Belki bir nebze evlerine, bütçelerine bu pazar sayesinde katkıları olursa daha mutlu hayatları olur diye düşündük” dedi.

Atakum Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Neşe Kangüleç ve yönetim kurulu üyeleri başvuru yapan üretici kadınlarla toplantı gerçekleştirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz