Atakum’dan Yürekleri Burkan Aileye Yardım Eli Uzandı

0

Samsun’un Atakum İlçesi’nde 150 lira kira verdiği otoparkın bodrumunda 6 aylık bebeği ile yaşam mücadelesi veren ailenin görüntüleri, sosyal medyada dolaşmaya başladı. Babanın hurdacılık yaparak geçimini sağladığı belirtilen video sonrası, Atakum Belediyesi harekete geçti.

Başkan Cemil Deveci’nin talimatı ile aile bir otele yerleştirildi, Hayata Anlam Katanlar Derneği de seferber oldu. Otel 1919 sahipleri Serhat Türkel ve Uğur Dereci ise zor durumda olan aileye kapılarını açtı. Samsun Valisi Osman Kaymak’ın aile için gerekli çalışmanın yapılması için talimat verdiği açıklandı.

BABAYA İŞTE BULUNACAK
Atakum Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Atakum’da maddi imkansızlıklar nedeniyle bebekleriyle bir otoparkta yaşamak durumunda kalan aileyle ilgili yoğun mesajlar aldık. Başkanımız Av. Cemil Deveci’nin talimatıyla aileye ulaştık. Hayata Anlam Katanlar Derneği ve Otel 1919 da desteklerini esirgemedi. Ailemizi şimdilik Otel 1919’a yerleştirdik. Aileye ayrıca yeni bir yuva bularak işle ilgili de görüşmeleri sağladık. Bundan sonraki süreçte de ailenin yanında olacağız. Duyarlılığınız için bütün komşularımıza çok teşekkür ediyoruz” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz