Atakum’dan KADES’e Tanıtım Desteği

0

Atakum Belediyesi, kadına yönelik şiddeti önlemek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen ve tüm akıllı telefonlara indirilebilen Kadın Acil Destek Uygulaması’nın (KADES) bilinirliğinin artması için bilinçlendirme çalışması yürütüyor.

Açık hava reklamları ile Atakum’un farklı noktalarında vatandaşlara tanıtılan KADES için Atakum Belediyesi’nin sosyal medya kanallarında da duyurular ve indirme linkleri paylaşılıyor. Açık hava reklam mecralarında, ‘Şiddete karşı tek dokunuş’ sloganı ile uygulamaya dikkat çekiliyor.

KEŞKE KADINA ŞİDDET OLMASA!
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “KADES uygulaması Türkiye genelinde yarım milyona yakın kadın tarafından telefonlara indirilmiş durumda. Uygulamayı kullanarak şiddet ihbarında bulunan kadın sayısı da 30 binin üzerinde. Biz de İçişleri Bakanlığı’nın projesi olan KADES’in Samsun’daki paydaşları arasındayız. Keşke ülkemize bu tür uygulamalara hiç ihtiyaç olmasa. Keşke Avrupa’dan önce, daha cumhuriyetin ilk yıllarında, Medeni Kanun ile eşit haklara sahip olan kadınlar eş, sevgili ya da ebeveyn şiddeti ile karşı karşıya kalmasalar. Atakum’da kadınların eğitim ve üretim ile örgütlenmesine destek oluyoruz. Kadın aile içinde eşit olacak, toplumda dik yürüyecek. Ailede, sokakta ve toplumdaki eşitliği böyle sağlayabiliriz” dedi.

BİR TIK UZAĞINIZDA
KADES’e ihtiyaç duyan bireyler, tek bir tıklama ile uygulamayı akıllı telefonuna indirebiliyor. Bunların yanı sıra Atakum Belediyesi’nin www.atakum.bel.tr adresli internet sitesini ziyaret eden tüm vatandaşların karşısına KADES hakkında bir bilgilendirme görseli çıkıyor. Görsele tıklayanlar, uygulama hakkında ayrıntılı bilgiler ve indirme linklerine ulaşabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz