Atakum’dan 20 Ocak’a Özel Video

0

Atakum Belediyesi, Samsunspor’un 20 Ocak 1989 yılında geçirdiği elim kazanın 32. yıldönümünde özel video hazırladı. O dönem futbolcu olan ve kazanın şiddetiyle yaralanarak belden aşağısı felç kalan Samsunspor eski başkanlarından Emin Kar, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’ye yaşadıklarını anlattı.

Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda çekilen videoda, Başkan Deveci “Türkiye spor sayfalarının en karar sayfası, Samsunspor’un dönüm noktası olan sizin yaşadığınız 32 yıl önce yaşanan kazada Teknik Direktör Nuri Asan, 3 futbolcumuzu ve otobüs şoförü Asım Özkan’ı kaybettik. Anılarımızı taze tutmak adına o gün neler yaşadığınızı anlatır mısınız?” diyerek sözlerine başladı.

“KAZADAN HABERSİZCE, KAR TOPU OYNADIK”
Eski futbolcu ve Samsunspor eski başkanı Emin Kar ise, “Pazar günü Malatya’yla maçımız olduğu için, Cuma sabahı takım arkadaşlarımızla birlikte kahvaltı yaptıktan sonra yola çıktık. Çok kasvetli bir hava vardı ama yollarda kar buz yoktu. Kavak’ta kar vardı, otobüs şoförümüz zincir takmamız gerektiğini söyledi taktık ama 10 dakika sonra çıkardık gerek kalmamıştı çünkü. Biz o sırada takım arkadaşlarımla kar topu oynuyorduk. Kimsenin ne olacağından haberi yoktu ve sonra o kaza başımıza geldi.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz