Atakum’da Yolu Kapalı Mahalle Yok

0

Hafta başında yağan kardan dolayı Atakum’un yüksek kesimlerinde ulaşımın aksamaması için sahada olan ekipler aralıksız şekilde çalışıyor. Başkan Cemil Deveci, “Yolları kapalı olan kırsal mahallemiz yok” dedi.

Samsun’un Atakum İlçesi’ndeki yüksek kesimlerde hafta sonunda başlayan kar yağışı, kırsal mahalle yollarını beyaza bürüdü. Atakum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, karın geçit vermediği kırsal mahalle yollarında iş makineleri ile ara vermeden çalışıyor.

EKİPLER VE ARAÇLAR KIRSALDA
Greyder ve lastikli kepçeler ile yol üzerinde biriken karları kaldıran ekipler, yüksek bölgelerde gece saatlerinde ortaya çıkabilecek olası don olayına karşı tuzlama çalışması yürütüyor. Tuzlama kamyonu, üç greyder, dört kepçe aralıksız çalışıyor.

Çamlıyazı-Kabadüz, Erikli ve Çatmaoluk-Akalan-Güney-Kasnakçımermer’de greyder ve kepçe yolları açık tutuyor. Yedek sürücüleri ile birlikte sahada olan iş makinelerinde 16 personel görev yapıyor.

KOCADAĞ’A ÇIKAN ZİRVE YOLU AÇIK TUTULUYOR
Kar kalınlığının yer yer 20 santimetreye ulaştığı Çamlıdere-Kabadüz Bağlantı Yolu’nda çalışma yürüten ekipler, en yüksek noktasında TV vericilerine ev sahipliği yapan bin 350 rakımlı Kocadağ’ın zirvesine ulaşan yolu açık tutuyor.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Kar, Samsun’a ilk kez yağdı. Şu anda yolları kapalı olan kırsal mahallemiz yok. Kentten karın tadını çıkarmak için yüksek bölgelere gelen komşularımız için de çalışıyoruz. Ulaşımda sorun yaşayan vatandaşlarımız, belediyemize ulaşabilir, ekiplerimiz sorun yaşanan yerlere en hızlı şekilde müdahale edecek” ifadelerini kullandı.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ve Başkan Yardımcısı Okan Saral, sahadaki Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

KUŞLARA YEM TAKVİYESİ
Atakum Belediyesi, kentin yüksek kesimlerinde karla kaplı ormanlarda yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar için doğaya yem bıraktı.

Atakum Belediyesi, karla kaplanan arazilerde yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için yemleme çalışması yaptı. Halk Yem Evi’nde hazırlanan yem karışımın yanı sıra kentteki semt pazarlarından toplanan yeşil sebzeler, kuşlara ulaştırıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz