Atakum’da Yer Altı Konteyneri Zorunlu

0

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, katı atık olan evsel çöplerin toplanmasında ‘yer altı çöp konteyneri sistemi’ne geçilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplantısında oy birliği ile kabul edilen sistemin bir sıfır atık projesi olduğunu belirten Başkan Deveci, “Sıfır atık Türkiye’nin gündeminde. Biz de çok uzun süredir bu konuyla ilgili çalışıyoruz. Türkiye’deki başka örneklerini de inceledik. Yer altı konteyneri sistemini Atakum’da kurmaya çalışıyoruz. Çöplerin kaynağında ayrıştırılmasını hedefliyoruz. Eğer bunları gerçekleştirip kentimizde üretilen evsel atıkların yüzde 50’si veya yüzde 60’ının geri dönüşümüne yönelik bir potansiyele ulaştırabilirsek çöp toplama hizmetine ayırdığımız bütçeyi denkleştirebiliriz” dedi.

KİMLER UYGULAYACAK?
Belediye Başkanı Deveci, şöyle konuştu; “Kamu kurumları, büyük ticaret merkezleri, siteler, 20 bağımsız konuttan daha büyük apartmanlar bizim gösterdiğimiz yerlere, maliyetlerini kendileri karşılamak kaydıyla, tek tip ve önerilen modelde yer altı konteynerlerini yapacaklar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz