Atakum’da Sanal Ortamda Kurban Satışı

0

Atakum Belediyesi, bölgedeki yerli kurbanlık yetiştiricileri ve ibadetlerini yerine getirmek isteyen ilçe sakinleri için sanal ortamda ‘E-Kurban Pazarı’ kurdu.

Samsun’un Atakum İlçesi’nde belediye tarafından kurulan E-Kurban Pazarı’na ‘www.ekurban.atakum.bel.tr’ adresinden ulaşılabiliyor. Yetiştirdikleri kurbanlıkları ‘E-Kurban Pazarı’nda sergilemek isteyen besiciler, ana sayfadan ‘Kurban Satış Talebi Oluştur’ bağlantısına tıklayarak satışa sunmak istedikleri hayvanların bilgilerini girebiliyor.

TÜM BİLGİLER YAZILABİLİYOR
Kurbanlıklara ilişkin ayrıntıların yanı sıra iletişim bilgilerini ekleyen besiciler, hayvanların fotoğraflarını da sisteme yükleyebiliyor. Oluşturulan ilan talepleri, sistem yöneticisi tarafından kontrol edildikten sonra kısa süre içerisinde yayına alınıyor.

İnternet üzerinden ilan veremeyen besiciler ise Atakum Belediyesi’nin 0545 641 9729 numaralı WhatsApp Hattı’na ulaşarak satışa sundukları kurbanlıkların E-Kurban Pazarı’nda listelenmesini sağlayabiliyor.

ALICI VE SATICININ SAĞLIĞINI KORUYOR
Vatandaşlar da aynı sitede bulunan ‘İlanlar’ bölümüne tıkladıklarında satışa sunulan hayvanların listesini görebiliyor. Her bir besici için oluşturulan ayrı ilan sayfalarında kurbanlıklara ilişkin cins, kilo bilgilerinin yanı sıra fotoğraflar ve besiciye ait iletişim numaraları yer alıyor.

Kurbanlık almak isteyen vatandaşlar, E-Kurban Pazarı sayesinde pandemi sürecinde canlı hayvan satış yerlerini gezmek zorunda kalmıyor. Atakumlular, fotoğrafları ile birlikte gördükleri kurbanlıklar için besicilere telefonla ulaşarak, ön görüşme yapabiliyor. E-Kurban Pazarı, yeni normalleşme döneminde hem satıcının hem de alıcının sağlığını koruyor.

KURBAN SATIŞ YERİ İNCESU’DA AÇILDI
Atakum Belediyesi’nin İncesu Mahallesi’ndeki Kurban Satış Yeri’nde besicilerin büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıkları satışa sunuldu. Kurban Satış Yeri, KYK Turgut Özal Öğrenci Yurdu’ndan sola dönüldüğünde yönlendirme tabelalarını izleyerek yaklaşık 4 kilometre sonra. Kurban pazarlıklarının sosyal mesafe kuralına uygun biçimde yapıldığı tesiste bayram sürecinde dileyen vatandaşlar kesim de yapabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz