Atakum’da Gönül Tezgahı

0

Samsun’un Atakum İlçesi’nde kurulan pazarda ‘gönül tezgahı’ kuruldu. İmkanı olan meyve ve sebzeleri tezgaha koyuyor, ihtiyacı olan da tezgahtan alıyor.

Atakum Salı Pazarı’nda satış yapan bir esnaf, tezgahını komşuluk dayanışmasına açtı. “İmkanı olan koysun, ihtiyacı olan alsın” yazılı dövizi tezgahının üzerine yerleştiren esnaf, Atakumlu hayırseverler ile ihtiyaç sahibi vatandaşların arasında paylaşım köprüsü oldu.

Kendileri için alışveriş yaparken birer poşet fazladan sebze ve meyve alan hayırseverler, bu ürünleri paylaşım tezgahına bıraktı. Salgın döneminde maddi zorluk yaşayan yurttaşlar da ihtiyaçları kadarını alarak evlerine götürdü.

ATAKUM BELEDİYESİ PAYLAŞTI
Atakum Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarında paylaşılan dayanışma tezgahının fotoğrafı büyük beğeni topladı. Atakumlular, duyarlı esnafı destek iletileri kutladı. Sosyal medya kullanıcıları, “Türk insanı güzel yüreğini gösterdi yine”, “Takdir edilesi bir davranış”, “Harika bir sosyal sorumluluk düşüncesi”, “Bunu akıl eden, önderlik edenden Allah razı olsun” paylaşımlarını yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz