Atakum’da Gençlere Tercih Danışmanlığı

0

Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi, YKS’de başarılı olarak tercih yapmaya hak kazanan gençlere uzman rehber öğretmenlerle danışmanlık desteği sunuyor. Belediye Hizmet Binası’nın yanında açık havada tercih merkezi kuran belediye, adaylara puan bilgileri yanı sıra kişisel özellikleri ve gelecek hedefleri hakkında uzmanlar tarafından bilgi veriyor.

MESLEK TAVSİYELERİ
Yapılan ön görüşmenin ardından rehber öğretmenler, adayların sınavdan aldıkları puana ve hedeflerine göre alternatifli geniş bir liste hazırlıyor. Meslekler ve tercih edilmesi planlanan üniversiteler hakkında adaylara genel bilgiler veriliyor. Adaylara hedefleri ile örtüşen benzer meslekler hakkında tavsiyeler sunuluyor.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Gençlerimizin eğitimi bizim için çok önemli. Tüm adayların hedefledikleri bölüme yerleşmeleri ve hayal ettikleri geleceğe kavuşmalarını ümit ediyorum” diye konuştu.

YKS Tercih Günleri, 14 Ağustos Cuma gününe dek sürecek. Adaylar, 10.00 ila 17.00 saatleri arasında belediye hizmet binasının yanında kurulan merkezi ziyaret edebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz