Atakum’da Atıl Haldeki 3 Proje Hayat Bulacak

0

Atakum Belediye Başkanı Deveci, atıl halde bekleyen üç önemli projeyi ayağa kaldırmak için Meclis’ten yetki aldı. Gıda Bankası ve Aşevi, Kültür Sanat Merkezi ile Gençlik ve Bilim Merkezi’nin yapımına hızla başlanacak.

Atakum Belediye Meclisi Haziran ayı Olağan Toplantısı’nın üçüncü oturumunda kent için büyük öneme sahip üç ayrı projede devam kararı alındı. Belediye Meclisi, yapımına son 8 yılda başlanmış ve bugüne 6,3 milyon TL harcama yapılmış olan üç ayrı projenin çürümekten kurtarılması için Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’ye yetki verdi.

Mimarsinan Mahallesi’ndeki Gıda Bankası ve Aşevi ile Kültür ve Sanat Merkezi, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Gençlik ve Bilim Merkezi tamamlanarak, Atakumluların hizmetine sunulacak.

SALONA İHYİYAÇ VAR
Başkan Cemil Deveci, “Atakum’un kültürel etkinlikler için bir salona ihtiyacı var. Yarın öbür gün uluslararası bir toplantı yaptığımızda Samsun’da bu ihtiyaca yanıt verecek bir salonumuz yok. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan bu projeye destek de isteyebiliriz. Yani belediyenin kaynaklarından daha az para harcayabiliriz. Çürümeye terk edilmiş yapıyı Atakum’un kültür-sanat yaşantısına kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Gıda Bankası ve Aşevi, ihtiyaç sahiplerine gıda yardımlarının yapılacağı bir merkez olmanın yanı sıra 220 kişiye her gün sıcak yemek dağıtacak bir aşevine dönüşecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz