Atakum’da Ateş Ölçer ve Dezenfektanlı Salgın Önlemi

0

Atakum Belediyesi, işlemleri için belediye binasına gelmek isteyen yurttaşları öncelikle e-belediye hizmetlerine yönlendiriyor. Buna karşın binayı ziyaret etmek zorunda kalan Atakumlular için bir dizi sağlık önlemleri alınıyor.

TARAMA VE HİJYEN NOKTALARI
Bina kapısında oluşturulan tarama noktası ile tüm girişler kontrol altında tutuluyor. İşlemleri için binaya gelen yurttaşlar ve mesaisini sürdüren personel, giriş kapısında kızılötesi ateş ölçer cihaz kullanan görevliler tarafından karşılanıyor. Temassız şekilde ölçüm yapabilen cihaz ile taramadan geçirilen yurttaşların vücut sıcaklıkları birkaç saniyede belirleniyor.

SOSYAL MESAFE BİLGİLENDİRMESİ
Tarama noktasında vücut sıcaklıkları sağlıklı değerler arasında bulunan konuklar, bir sonraki adım olan hijyen noktasına yönlendiriliyor. Burada dezenfektan pompasını kullanan yurttaşlar ellerini temizledikten sonra binaya giriş yapabiliyor. Tarama noktasında vücut sıcaklığı yüksek çıkanlar ise en yakın sağlık kuruluşuna başvuruda bulunmaları konusunda uyarılıyor. Yurttaşlar, binada bulundukları süre içerisinde sosyal mesafelerini korumaları, etraflarında bulunan kişilere bir metreden fazla yakınlaşmamaları gerektiği konusunda bilgilendiriliyor.

Ayrıca Atakum Belediyesi hizmet binasının tüm katlarında belediye emekçileri ve ziyaretçilerin kullanımına sunulan dezenfektan pompaları bulunuyor. Ellerini dezenfekte etmek isteyenler bu pompalarda bulunan dezenfektan maddeleri kullanabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz