Atakum Paylaşım Merkezi Dayanışma Örneği Sergiledi

0

Atakum Belediyesi’nin sosyal dayanışma projelerinden biri olan Paylaşım Merkezi, kentteki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra Samsun ve Türkiye genelinde zor durumda kalan herkese ulaşıyor.

Yardımseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında dayanışma köprüsü olan Paylaşım Merkezi, 10 binlerce kişiye iyilik eli uzattı. Samsunluların bağışladığı kullanılmayan kıyafetleri tasnif ederek Atakum’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Paylaşım Merkezi; Elazığ, Artvin, Giresun ve İzmir’de yaşanan doğal afetlerin ardından afetzedelere de yardım eli uzattı.

10 BİNDEN FAZLA GIDA KOLİSİ DAĞITILDI
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin çağrısı ile yardımseverlerin de katkıları ile hazırlanan gıda kolileri, pandemi döneminde işsiz ve aşsız kalan vatandaşlara umut oldu. Kentsel yerleşim alanlarının yanı sıra tüm kırsal mahallelere giderek zor durumdaki vatandaşlara yardım eli uzatan Paylaşım Merkezi ekipleri, temel gıda ürünlerini içeren 10 binden fazla koliyi ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

13 İLÇEYE GİYİM YARDIMI
Atakum Paylaşım Merkezi, Samsunlu 218 yardımseverden giyim ürünleri, mobilya ve ev eşyaları içeren bağışlar aldı. Kentin 12 ayrı mahallesinde gezici mağaza açıldı. İhtiyaç sahibi bin 745 Atakumlu giyim eşyalarına ücretsiz şekilde sahip oldu. Havza, Alaçam, Terme, Canik, İlkadım, Yakakent, Ondokuzmayıs, Bafra, Ayvacık, Tekkeköy, Kavak, Çarşamba ve Ladik ilçelerine de kıyafet desteğinde bulunan Paylaşım Merkezi, 3 bin 550 koli giyim ürününün zor durumdaki vatandaşların ulaştırılmasına aracılık etti. Yardımseverlerin bağışlamak istedikleri kullanılabilir durumdaki mobilya ve ev eşyalarını adreslerinden teslim alarak depolayan Paylaşım Merkezi, ihtiyaç sahibi 236 aileye destek oldu.

4 KENTE AFET DAYANIŞMASI
Afetzedeler için düzenlenen yardım kampanyalarına yapılan dayanışma bağışları, Paylaşım Merkezi ekiplerince afet bölgelerine ulaştırıldı. Ocak ayında meydana gelen ve 41 vatandaşın yaşamını yitirdiği 6.5 büyüklüğündeki Elazığ depreminin ardından afet bölgesine 600 koli ısıtıcı, giyim ve gıda ürünleri taşıyan yardım TIR’ı gönderildi. Temmuz ayında Artvin Yusufeli Dokumacılar köyünde yaşanan ve çok sayıda vatandaşın evsiz kalmasına sebep olan yangın sonrasında kıyafet, yorgan, nevresim ve battaniye içeren yardım paketleri, Dokumacılar’a ulaştırıldı. Yaklaşık 140 parça battaniye, yorgan, yastık ve nevresimden oluşan ev eşyalarının yanı sıra 107 koli kadın, erkek, genç, çocuk kıyafeti; atkı, bere, eşofman ve çanta yangın mağdurlarına teslim edildi.

İZMİR’E YARDIM TIR’I
Ağustos ayında Giresun’da yaşanan ve 10 kişinin yaşamını yitirmesine sebep olan sel felaketinde 10 ton içme suyu Doğankent ilçesine gönderildi. Ekim ayında Ege Denizi’nde meydana gelen ve 117 vatandaşın yaşamını yitirmesine sebep olan 6.9 büyüklüğündeki depremin ardından Atakum Paylaşım Merkezi, İzmir’e iki yardım TIR’ı gönderdi. 400 koli gıda ürünü, 500 koli kıyafet, 10 palet su, 100 paket bebek bezi, bin 132 adet bebek mamasından oluşan yardım malzemeleri İzmirli depremzedelere ulaştırıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz