Atakum Otel1919’dan Alkışlanacak Davranış

0

Samsun’un Atakum İlçesi’nde bulunan Otel 1919 yönetimi, coronavirüs salgınına yönelik aldıkları tedbir kapsamında personelini ücretli izine çıkarırken, 77 kişilik otel binasını ise ihtiyaç olması durumunda sağlık çalışanlarına tahsis etme kararı aldı.

Ülkemizde her geçen gün artan vaka sayısı ile canlar almaya devam eden coronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında geçici süreliğine kapanan oteller, gece gündüz hastalara canı pahasına müdahalede bulunan sağlık personellerine tahsis edilmeye devam ediliyor.

ÇALIŞANLARA ÜCRETLİ İZİN
Bu kapsamda Samsunlu genç iş insanları Serhat Türkel ve Uğur Dereci, Atakum İlçesi’nde kendilerine ait olan Otel 1919’u, coronavirüs sebebi ile kapılarını geçici süreliğine kapatıp, personelini ücretli izine ayırdı. Başarılı iş insanları, boş kalacak otel binasını ise ihtiyaç olması halinde sağlık çalışanlarına otel binasını tahsis etme kararı aldı.

BAKANLIK’A ÇAĞRI YAPTILAR
31 odası ve 77 kişilik kapasitesi bulunan Otel 1919’un ortakları Serhat Türkel ve Uğur Dereci, Sağlık Bakanlığı’nın ihtiyaç duyması halinde oteli sağlık çalışanlarına tahsis edeceklerini açıkladı. Coronavirüs ile mücadelede emekleri ile alkıştan çok daha fazlasını hak eden sağlık çalışanlarına destek olmak istediklerini kaydeden Türkel ve Dereci, şu şekilde konuştular;

OTELİMİZ BOŞ KALACAK SAĞLIKÇILARIMIZ GELSİN
“Otelimizi geçici süreliğine kapattık, personelimizi de ücretli olarak izne çıkarttık. Bu süreçte otel binamız boş kalacak. Ancak Sağlık Bakanlığı’mız eğer ihtiyaç duyar ise Samsun’da coronavirüs mücadelesi veren sağlık çalışanlarımıza otelimizi tahsis etmeye hazırız. Bunun için bakanlığımız otelimizde gerekli şartlarını oluşturduktan sonra burayı kullanabilir. Biz bu küresel salgına karşı mücadelede Samsun’da otelimizin bu amaçla da kullanılmasının kararını aldık. Bakanlığımız eğer ihtiyaç duyar ise ve burada gerekli fiziki şartları oluşturursa, sağlık çalışanlarımız için otelimizi tahsis etmeye hazırız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz