Atakum Kadın Meclisi Kuruldu

0

Atakum Belediyesi’nin çatısı altında bir süre önce faaliyetlerine başlayan Atakum Kent Konseyi, Atakum Kadın Meclisi’nin olağan genel kurulunu gerçekleştirdi.

Yoğun katılımın olduğu genel kurulda, ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli’nin divan başkanlığında iki adaylı seçim tamamlandı. 383 oyun kullanıldığı seçimlerde adaylardan Ecmel Al 141 oya ulaştı. Diğer aday Neşe Kangüleç ise 242 oy alarak Atakum Kadın Meclisi başkanı seçildi.

KADIN KİMLİĞİ ÖNE ÇIKACAK
Atakum Kadın Meclisi Başkanı Neşe Kangüleç, “Meclimiz bölgemizde yaşayan kadınları din, dil, ırk, eğitim, kültür, sınıf ve düşünce farkı gözetmeksizin temsil edecek ve sesini demokratik yollarla duyuracak bir meclistir. Kadını hedef alan her türlü şiddetle mücadele etmek, bu mücadelenin en önemli ayağı olan toplumsal farkındalık yaratmak için; ekonomik, siyasal ve sosyal yaşamın her alanında kadınların söz sahibi olmaları, kent yaşamına katılmak ve kente ait olma duygularını geliştirmek, kaliteli ve yaşanabilir bir kent yönetiminde aktif rol almalarına ön ayak olmak için çalışacağız. Çağdaş yaşamda anne, eş ve bunun gibi alt kimliklerle değil ‘kadın’ üst kimliğinin ön plana çıkartılarak, kadınların sosyal kültürel ve bilimsel gelişme içinde özgür düşünen, hak ve özgürlüklere saygılı, üretken ve eşit haklara sahip bireyler olması yolunda katkı koymak için emek sarf edeceğiz” diye konuştu.

Atakum Kadın Meclisi başkanı seçilen Neşe Kangüleç’in yönetim kurulu listesi de şu isimlerden oluştu: “Esin Çelebi, Fatma Yiğit, Macide Şara, Asuman Güneş, Serpil Dilek, Sevtap Gökduman, Fatma Kuruahmet.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz