Atakum Belediyespor Başkan Tuğrul Öngel: Sorumluluğumuz Büyük

0

Samsun’un başarılı kulüpleri arasında yer alan Atakum Belediyespor Kulübü Başkanı Tuğrul Öngel, spor kulüplerinin corona virüsü ile savaşta, sporcuların sağlıklı ve zinde kalması için önemli bir sorumlulukta olduğunu söyledi.

Atakum Belediyespor Kulübü Başkanı Tuğrul Öngel, corona virüsü ile savaşmakta sporun çok büyük önem taşıdığını söyledi. Öngel, “Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan corona virüsü bağışıklık sistem ve vücut direnci düşük olan ve spora daha az vakit ayıran fertleri daha fazla tehdit etmektedir. Bu durum spor kulüplerinin toplum için ne denli önemli olduğunu ortaya koymaktadır” dedi.

ÖZGÜVEN MÜCADELE AZMİ
Sporcuların antrenman yaparak hem sosyal hayatta hem de iş hayatlarında başarılı olduğuna dikkat çeken Öngel, “Kişiler spor sayesinde beden ve ruh haliyle topluma kazandırılmış, özgüveni mücadele azmi yüksek, disiplinli ve ahlaklı olarak hayatla mücadelede hazır hale gelmiş olur. Corona salgını belası ile yaşadığımız bu günlerde spor kulüplerinin devamlılığı için iş insanları tarafından desteklenip sahiplenmesi gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

SPORLA KALIN EVDE KALIN
Kamu kurumlu, belediyeler ve derneklerin spor etkinliklerine verdiği desteğin yaşadığımız süreçte önemine değinen Başkan Öngel, “Bu bağlamda gençlerin spor yapması için büyük fedakarlık gösteren kulüp yöneticilerine, kurum başkanları, spor birimleri, fedakar antrenörler ve teknik ekiplere, basınımızın emektarlarına, tesis görevlilerine, sağlıkçılarımıza ve velilerimize teşekkür ediyoruz. Sağlıklı, huzurlu ve sevdiklerimizi kaybetmediğimiz güzel günler dilerim. Sporla kalın, evde kalın” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz