Atakum Belediyesi’nden Vergi Hatırlatması

0

Gayrimenkul sahiplerine yönelik emlak ve çevre temizlik vergilerinin yanı sıra işyeri sahiplerinin belediyelere ödemekle yükümlü oldukları ilan ve reklam vergilerinin birinci taksitleri için son ödeme tarihi 1 Haziran 2020 Pazartesi olarak belirlendi.

Vatandaşlara ödemelerini son güne bırakmamaları yönünde tavsiyede bulunan belediye yetkilileri, “Salgınla mücadele döneminde hem birey hem de toplum sağlığı için hiçbir noktada kalabalıklar halinde bulunmamamız gerekiyor. Atakumluların sağlığını korumak ve yaşamlarını kolaylaştırmak için 6 farklı noktaya mobil ödeme noktası kurduk. Her mükellef kendine yakın olan noktaya giderek, açık havada sıraya girip ödeme işlemlerini kolayca halledebilir” denildi.

Belediye, koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşlara, vergi ödemelerini hizmet binasına gelmeden ‘e-belediye’ aracılığıyla internet üzerinden de gerçekleştirmelerini tavsiye etmişti.

MOBİL ÖDEME NOKTALARI NEREDE?
Atakum Belediyesi’nin oluşturduğu ödeme noktalarının adresleri ise şu şekilde: “Türk-İş bölgesi Cumhuriyet Mahallesi, Alparslan Bulvarı üzerinde yer alan Ömer Halisdemir Parkı; İstiklal Mahallesi’nde Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan Bulvarları’nın kesişiminde yer alan Atakum Belediyespor Kulübü’nün yanındaki ödeme noktası; Yeşilyurt Mahallesi Hükümet Caddesi’nde bulunan Çatalçam Aile Sağlığı Merkezi ve Özeren Yolu üzerindeki Atakum Belediyesi Kilitli Taş Parke ve Bordür Üretim Tesisleri’nde yer alan ödeme noktaları; Esenevler Mahallesi 309. Sokak üzerindeki Serçe Parkı’nın içindeki Esenevler Mahalle Muhtarlığı’ndaki ödeme noktasının yanı sıra Atakum Belediyesi Hizmet Binası’nın yanında bir ödeme noktası.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz