Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci O İddialara Cevap Verdi!

0

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci; kendisine ait hukuk bürosundan belediyey icra gönderildiği iddialarına cevap verdi.

Sosyal medyada ve bazı haber sitelerinden yer alan iddialara göre, bir şirketin Atakum Belediyesi’ne Ağustos ayında 965,125 TL’lik sarf malzeme sattı. Şirket, alacağının üçte birini tahsil etmesine rağmen Eylül ayında (hemen bir ay sonra) kalan tutar için icra takibi başlattı.

İcra takip sürecinde ise çarpıcı bir duruma dikkat çekildi. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’ye ait hukuk bürosunda çalışan iki avukattan birinin icra takibini başlattığı diğerinin de belediyenin savunma avukatı olduğu görüldü.

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdülkadir Köstek, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin sahibi olduğu Deveci Hukuk Bürosu’nun Atakum Belediyesi aleyhine icra takibi başlattığı ve belediyenin girift ilişkisinin olduğunu öne sürdü.

DEVECİ: VERDİĞİM SÖZÜN ARKASINDAYIM
Sosyal medya hesabından iddialara cevap veren Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Sevgili hemşerilerim; Dün gece havuz medyası ve troller arasında bir linç kampanyası başlatıldı, doğru değil; Ben size verdiğim sözün arkasındayım, hiç birini unutmadığım gibi sizleri yanıltacak bir davranış içinde olmadım ve asla olmayacağım. Bu iddiaları bundan 10-15 gün önce duydum ve soruşturma açtırdım, iddialar tüm ayrıntılarıyla inceleniyor. İddianın diğer muhatapları da gerçeği anlatacakları gibi benim de gereğini yapacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Beni var eden dürüstlüğümü ve ilkelerimi kimseye yem ettirmem. Size boyun eğdirecek bir davranış içinde olmadım ve asla olmam. Öyle bir şey olabilir mi ? Doğru değil. İlgili avukatlar açıklama yapacak ve kendileriyle belgeleri kamuoyuna sunacaklardır. Cemil Deveci yolsuzluk yapmaz, yapılmasına izin vermez. Biz de yolsuzluk olmaz. Kaldı ki bu tabela çok eski. o tabelada görülen avukatlar bağımsız çalışan, adlarına vergi numaraları olan avukatlar” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz