Atakum Atabem’e Yoğun İlgi

0

Meslek sahibi olmak veya ikinci bir meslek edinmek isteyen vatandaşlar için kurulan Atabem’in sertifikalı kursları büyük ilgi topluyor. Ücretsiz eğitim programlarına ilk bir ayda binden fazla kursiyer kayıt yaptırdı.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin, “Atakumlu gençleri birden fazla meslek sahibi yapacağız” sözleriyle açılışını duyurduğu ‘Bilişim Eğitim Merkezi’ yoğun ilgi topladı. Samsun’da ilk kez ve ücretsiz şekilde açılacak olan 14 ayrı kategoride yaklaşık 150 kurs için Atabem’deki kayıt yoğunluğu devam ediyor.

KAYIT BİNİ GEÇTİ
Kurs kayıtlarının başladığı ilk günden itibaren Atabem’in 0552 963 0255 numaralı telefonuna gelen çağrı sayısı 5 bini aştı. Eğitim programları hakkında ayrıntılı bilgi alıp kayıt yaptırmak için evrakları ile Atabem’e gelen Atakumluların sayısı ise ilk bir ayda binin üzerine çıktı.
Kimlik ve öğrenim belgelerinin fotokopileri ile Mevlana Mahallesi 741. Sokak No:11 Atakum adresinde bulunan Atabem’e gelen vatandaşlar, birbirinden farklı kurslara kayıt yaptırıyor.

SERTİFİKA SAHİBİ OLUYORLAR
Atabem’de en büyük ilgiyi ‘yabancı dil eğitimleri’ topluyor. İstihdam açığının yoğun olduğu bilişim alanındaki mobil ve yazılım eğitimleri, 3 boyutlu modelleme, hobi ve spor kursları en çok kursiyerin kayıt yaptırdığı programlar oluyor. Atabem’deki eğitimleri başarılı şekilde tamamlayan kursiyerler, sertifika sahibi olarak edindikleri mesleği belgeyebiliyor.

Atabem’e yakın arkadaşlarını ve akrabalarını da kayıt yaptıran kursiyerler ise, “Atabem’i internet sitesi üzerinden bulduk, sosyal medya üzerinden gördük. Linke tıklayarak ulaştık, bilgi sahibi olduk ve kayıt yaptırdık. Bu gibi kurslar bizim için büyük nimet oluyor” dediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz