AtaÇocuk’ta İlk Ders Zili Çaldı

0

Atakum Belediyesi’nin ‘anaokulu projesi’ olan AtaÇocuk, 4-5 yaş grubundaki öğrencileri ile eğitime başladı. İlk ders zilinin çalması ile birlikte sınıflara koşan AtaÇocuklu minikler, öğretmenleri ve yeni arkadaşları ile tanıştı, sanat ve müzik etkinliklerine katılarak keyifli vakit geçirdi.

HİJYEN TEDBİRLERİ ALINDI
AtaÇocuk’ta eğitim dönemi yeni normalleşme kuralları eşliğinde başladı. AtaÇocuk’a gelen veli ve öğrencilerin ateşi ölçüldü, elleri dezenfekte edildi. Çocuklara renkli malzemelerden üretilen özel maskelerden hediye edildi.

10 KİŞİLİK SINIFLAR
Velilerin giriş yapmadığı okul içerisinde belirli periyotlarla hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin ateş ölçümleri yapılıyor. En fazla 10 öğrencinin bir arada bulunabildiği sınıflar, 40 dakikada bir boşaltılarak havalanması sağlanıyor.

EĞİTİM VE EĞLENCE BİR ARADA
Gruplar halinde yaptıkları kahvaltı yapan çocuklar, şarkılar eşliğinde öğretmenlerinin ve sınıf arkadaşlarının isimlerini öğrendi. ‘Marakas’ yapan minikler, kendi eserleri olan enstürmanlar ile müzik yaptı, ‘Okuluma Başladım’ şarkısını öğrendi. Miniklerin günü; hikaye saati, ayak izlerini takip etme etkinliği ve Montessori oyunları ile devam etti. Bu hafta içerisinde minikler; mutfağa girip dondurma yapacak, çeşitli deneyler yaparak bilimle tanışacak, okul bahçesini süsleyerek eğlenecek.

ATAÇOCUK AİLESİ HER GEÇEN GÜN BÜYÜYECEK
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Geçen yıl hayalini kurduğumuz AtaÇocuk’ta dersler başladı. AtaÇocuk; Atatürk ilkelerine bağlı, bilimin, aklın yolunda, kültür-sanat ve müziği yaşamın bir parçası olarak gören, birden fazla yabancı dil konuşabilen ve dünya ile entegre nesiller yetiştirecek. AtaÇocuk’un Mevlana Mahallesi şubesi bir başlangıç. Daha fazla AtaÇocuk şubesi ile hizmet vereceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz