ASRİAD Ailesi Vefa Dedi

0

Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Yürütme Kurulu toplantısı dijital ortamda gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Başkan Adnan Danışman, tüm şube başkanları, başkan yardımcıları ve sekreterleri yanında yurtdışı temsilcileri de iştirak etti.

Toplantıda ülkemizin coronavirüs salgını dolayısıyla geldiği sosyal ve ekonomik durum değerlendirildi. Ekonomide en acil durum olarak çalışanların konumu irdelendi.

İŞTEN ÇIKARMA OLMAYACAK
ASRİAD Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan, toplantıda alınan kararlar söz etti. “Öncelikli olarak insan hayatını tehdit eden bu vaka, aynı zamanda büyük bir ekonomik yıkım getirecektir” diyen Okudan, “Özellikle çalışan ve günübirlik gelirle geçinmek zorunda kalan insanlarımızı ve ailelerini çok daha derinden etkileyecek olan bu virüs, endişelendirmektedir. Coronavirüs sebebiyle hiçbir çalışanımızı işten çıkarmayacağız” dedi.

KAMPANYAYA DESTEK
“Biz bize yeteriz” kampanyasına da destek vereceklerini açıklayan ASRİAD Başkanı Okudan, şöyle konuştu; “Coronavirüs sonrasında ekonomik hayatın ve istihdamın benzer şekilde ivmelenerek devam etmesi için tedbirlerin artırılması şarttır. Zira kapanmış işletmelerin hiç kimseye bir faydası olmayacaktır. Corona sonrası ‘hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diye bir slogan oluştu. Bunun ne getireceğini henüz bilmiyoruz. Daha kapsamlı ve etkili destekler devreye girmek zorundadır. Para basma, bir kısım gelirlerden vazgeçme, açıktan faizsiz kredi desteği sağlama gibi konular daha ciddi düşünülmelidir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz