Aşısız ve Kuduz Riski Olan Köpeklerle İlgili Açıklama

0

Samsun’da çok sayıda vatandaş tarafından sosyal medyada paylaşılan ev köpeklerinin aşısız olduğu ve kuduza sebebiyet verdiklerine dair çıkan iddialara İl Müdürlüğü inceleme başlattı.

Samsun’un Atakum İlçesi Yukarıaksu Mahallesi ve çevresinde sahiplenilmiş ev köpeklerinin aşısız olduklarına ve kuduza sebebiyet verdiklerine dair sosyal medyada yer alan iddialara ve görsellere Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden cevap geldi.

Atakum İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce bahsi geçen bölgede iddialar üzerine inceleme başlatıldığı, İl ve İlçe Müdürlüğü’ne yazılı veya sözlü herhangi bir şikayet bildirimi olmadığı gibi belirtilen hastalıklarla ilgili de herhangi bir bulguya ratlanmadığı bildirildi.

MÜDÜR AÇIKLAMA YAPTI
Samsun Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Asılsız olduğu saptanan sosyal medya üzerinden yapılan bir ihbar kapsamında öne sürülen şikayet konusunda Atakum İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce gerekli incelemeler yapılmıştır. İl ve İlçe Müdürlüğü olarak bugüne değin hayvan hareketleri ve hastalıkları konusunda gereken duyarlılık gösterilmiştir. Bundan sonra da gösterilecek olup, vatandaşlarımızın böyle asılsız haberlere itibar etmemelerini, İl Müdürlüğümüzce özellikle zoonoz hastalıklar konusunda anında müdahale edildiğinin bilinmesini isterim. Müdürlüğümüz olarak zor günlerden geçtiğimiz bu zamanda vatandaşımızın sağlığını öncelikli olarak ele aldığımız bilinciyle hareket etmekteyiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz