Asarcık’ya İnternetsiz Köyde Çocuklar Mağdur

0

Samsun’un Asarcık İlçesi’nde 250 hanenin yaşadığı Yeşilköy Mahallesi’nde, Türk Telekom’a ait iletim hattında meydana gelen bir arızadan dolayı son bir kaç aydır internet ve telefon problemi yaşanıyor.

ÖĞRENCİLER DERS YAPAMIYOR
Özellikle korana virüs salgını dolayısıyla okulların tatil edilmesi sonrası öğrenciler evden online olarak dersleri takip ederken, Yeşilköy Mahallesi’nde yaşayan çocuklar ise; internetin olmamasından kaynaklı derslerinde geri kalıyor.

Türk Telekom’la iletişime geçmek isteyen yöre halkı; muhattap bulmakta güçlük çekerken kullanmadıkları internet ve telefon faturalarını da ödemek zorunda kalıyor. Mahalle sakinlei; Samsun Valisi Osman Kaymak’a çağrıda bulundu.

İNTERNET TELEFON YOK FATURASINI ÖDÜYORUZ
Mahalle sakinleri; “Köyümüzde Türk Telekom’un alt yapısında arıza meydana geldi. Yetkililere ilettik, bizlere; ‘Nisan ayı içerisinde çözülecek’ denildi. Köyümüzde telefon da internet de yok. Çocuklarımız internet üzerinden ders yapmak zorunda ama köyümüz konum olarak düşük olduğu için cep telefonları da çekmiyor. Mağduruz, Samsun’da Türk Telekom Müdürlüğü’ne gittik, muhattap olacağımız kimse yoktu. Kullanmadığımız internet ve telefon faturalarını ödüyoruz. Mağduriyetimizi CİMER’e de ilettik. Çocuklarımız derslerinden geri kalıyor. Valimiz Osman Kaymak ve yetkililerden ricamız mağduriyetimiz giderilsin” ifadelerini kullandılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz