Asarcıklı İşçiler Evlerine Dönüyor

0

Samsun’un Asarcık İlçesi’nde yaşayan ancak yurt dışındaki ülkelere ‘ekmek parası’ kazanmak için çalışmaya giden çok sayıda inşaat işçisi, coronavirüs salgınından dolayı sınır kapılarının kapanması nedeniyle memleketlerine dönemiyordu.

Türk yetkililerine seslenen Kuzey Irak’ın Kerbela şehrinde ve Kuzey Kıbrıs’taki inşaatlarda çalışan Asarcıklı işçiler, Dışişleri Bakanlığı’nın gönderdiği otobüslerle Türkiye’ye gelirken, 14 günlük karantinada beklemeye başlamıştı.

İLK KAFİLENİN TESTİ NEGATİF ÇIKTI
İlk kafilenin karantina süreci bitti ve evlerine dönmek için yola çıktı. Niğde’deki Sultan 1. Kılıçarslan Yurt Müdürlüğü’nde tedbir amaçlı karantinaya alınan Asarcıklı 13 inşaat işçisi, 14 gün boyunca gözlem altında kaldı. Sokağa çıkma yasağından kaynaklı iki gün daha karantina süresini uzayan işçilerin corona testleri negatif çıkarken, evlerine dönmek üzere otobüslerle Asarcık İlçesi’ne doğru yola çıktı.

IRAK’TAN GELEN İŞÇİLER MARDİN’DE KARANTİNADA
Kuzey Irak’ın Kerbela şehrinde çalışan Asarcıklı 13 inşaat işçisi de, geçtiğimiz hafta karayoluyla Türkiye’ye geldi. Tedbirler kapsamında karantinaya alınan ve corona testi yapılacak olan işçiler, Mardin Üniversite Yurdu’nda 14 gün misafir edileceği öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz