Arkeoloji Vadisi’ne Seyir Terası Yapılacak

0

Karadeniz Bölgesi’nin ‘ilk insan yerleşkesi’ olan bilinen Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi için hazırlanan Seyir Terası projesi, Tekkeköy Belediyesi-DOKAP işbirliğinde yapılacak.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Doğu Karadeniz Bölgesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na (DOKAP) atanan Hakan Gültekin’i ziyaret ederek, hayırlı olsun dilekleri iletti.

DOKAP’ın bölgedeki tarihi, kültürel ve turizmle alakalı en büyük proje ortaklarından ve finans kaynaklarından olduğunu kaydeden Başkan Hasan Togar, Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi için hazırlanan projenin DOKAP tarafından destekleneceğini müjdeledi.

DAHA FAZLA TURİST ÇEKECEK
Çevre düzenlemesi yapılarak yerli ve yabancı turist çekmeye başlayan Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi çevresinde gezi, yürüyüş yolları ve seyir terasları projesi hazırladıklarını belirten Belediye Başkanı Togar, “Tekkeköy’ün en önemli turizim bölgesi olan, Karadeniz’deki ‘ilk insan yerleşkesi’ Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi’nde planladığımız gezi ve yürüyüş yolları ile seyir terasları projemiz DOKAP tarafından desteklenerek, hayata geçecek. Yerli ve yabancı turistler tarafından sıkça ziyaret edilen ve dünya üzerindeki en eski yerleşim yerlerinden biri olan Arkeoloji Vadisi, bölgenin en önemli turizm merkezi haline dönüşecek” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz