Araştırma’da Şok Eden Görüntüler

0

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde korona testi yaptırmaya giden vatandaşlarla virüs taşıyan hastaların aynı ortamda ve kuyrukta sıra bekletildiği iddiası hastaneyi karıştırdı. Tartışmalı anlar bir vatandaş tarafından cep telefonuna kaydedildi.

Samsun’da korona virüs testi için Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden vatandaşlarla, Covid-19 virüsü taşıyan hastaların aynı ortamda ve aynı poliklinikte oluşan kuyrukta bekletildiği iddia edildi.

Olay, sosyal medyada yayılan bir video ile gündeme geldi. Araştırma Hastanesi’ne test yaptırmak için giden bazı vatandaşlar, saatlerce bekledikleri kuyrukta Covid-19 virüsü taşıyan hastaların da olduğunun ileri sürülmesi üzerine duruma tepki gösterdi.

GÖREVLİLERE BAĞIRDI
Bir vatandaş, ‘korona testi’ için kuyrukta bekleyen insanların arasına virüs taşıyan hastaların da çağrılmasına sinirlenerek, görevlilere bağırıp çağırmaya başladı. Vatandaşın görüntüleri çekilerek, sosyal medyada paylaşıldı. Olaya polis ve hastane güvenliği müdahale ederken, İl Sağlık Müdürlüğü ya da hastane yönetimi tarafından sosyal medyada yayınlanan videoya ve ortaya atılan iddialara yönelik henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz