Araçtakiler Hüsame’nin Vurulacağını Biliyordu

0

Samsun’da vahşi cinayeti işleyen 6’sı tutuklu 8 kişinin yargılanmasına başlandı. Cinayet zanlılarından Serkan T., “Araçta bulunanlar Hüsame’nin vurulacağını biliyorlardı. Tehdit ve darp nedeniyle yapmak zorunda kaldım” dedi. Ahmet C.’nin avukatı olmadığı için ifadesi alınmadı

Olay, 19 Ağustos 2020’de Canik Belediyesi önünde meydana gelmişti. 24 yaşındaki Hüsame Ünveren adlı genç, sokak ortasında hunharca öldürülmüştü.

Samsun Cinayet Bürosu ekipleri öldürme olayını Ahmet C. (27) ve Serkan T.’nin (18) gerçekleştirdiğini tespit etmiş, olayla ilgili 6 kişi tutuklanmış, 2 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

SEGBİS’LE BAĞLANDILAR
Vahşi cinayetle ilgili tutuklu sanıklar Ahmet C.(27), Gökhan C.(34), Serkan T.(18), Caner Ş.(22), Cengiz A.(18), Engin C.D.(25) ile tutuksuz olan Berna G.(25) ve Emrecan E.’nin (21) yargılanmasına başlandı.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanıklar bulundukları cezaevlerinden SEGBİS ile duruşmaya görüntülü olarak katıldılar.

ORADAN KAÇMAK İSTEDİM
Kendini savunan Caner Ş., “Serkan bir anda müktüle doğru tüfeği patlattı. Serkan ateş edince Ahmet ağabeyde silahı ile o bölgeye doğru ateş etti. Ben araçta tek başıma kalmıştım. Arka koltuktan ön koltuğa sıçrayarak aracı çalıştırıp kaçmak istedim. Engin gelip kolumu tuttu. Ağabey kaçalım dedim. Bu sırada Serkan gelerek tüfeği bize doğrultup ‘Nereye lan’ dedi. O korku ile araçtan indim. Rahmetliyi yerde yatarken gördüm. Maktül son darbeyi alınca sağa sola koşarak polis geliyormuş gibi izlenim oluşturdum. Polis geliyor sözleri ile maktülü bırakmalarını söyledim. Ahmet ve Serkan’ı araç bindirdikten sonra maktülün yanına gitmek istedim ancak maktülün yanındakilerin bana zarar vermesinden korttum. Hep birlikte araca binip kaçtık” şeklinde konuştu.

YENİDEN OTOPSİ İSTEDİ
Olayda silah kullanan ve öldürme olayına karıştığı iddia edilen Serkan T., “Araç içinde 6 kişi olay yerine gittik. Araçta 3 tane pompalı tüfek vardı. Araçta bulunanlar Hüsame’nin yanına gidildiğini ve vurulacağını biliyorlardı. Ahmet C. aracın içinde biriyle konuştu ve ‘tamam yerini öğrendik’ dedi. Ben bunu tehdit ve daha önce yaşadığım darp nedeniyle yapmak zorunda kaldım. Ben olay sırasında rahmetliye doğru ateş etmedim, yere doğru ateş ettim. Bu nedenle maktüle yeniden otopsi yapılmasını talep ediyorum” şeklinde konuştu.

ONLARI KAÇIRMAK AMACIM DEĞİLDİ
Suçlamaları kabul etmeyen Engin C.D., “Araçta Serkan’ın paçasından tüfeğin ucunun çıktığını gördüm. Neden tüfek taşıdığını sorduğumda hasımları olduğunu söyledi. Serkan bana aracı durdurması söyledi. Aracı durdurunca Serkan araçtan dışarı fırladı. Onun peşinden de Ahmet araçtan indi. Ben tam araçtan ineceğim sırada ateş sesi duydum. Serkan’ın kalabalığa doğru ateş ettiğini gördüm. Şoka girdim ve kaçmaya başladım. Benim amacım onları olay yerinden kaçırmak değildi. Benim bu olaya herhangi bir dahilim yok” dedi.

AİLECEK GÖRÜŞÜYORDUK
Maktül ile arasında husumet olmadığını ileri süren Gökhan C., “Ailecek görüşmüşlüğümüz vardır. İddianamede ve bir takım beyanlarda bahsedilen Bafra bağlantısı ile kesinlikle meydana gelmedi. Ben aracım çizildiğinde kolluk kuvvetlerine başvuran kişiyim. Kesinlikle maktülün öldürülme olayını azmettirmedim. Suçsuzum beraatimi talep ediyorum” diye konuştu.

BİRLİKTE KALDIĞIMIZ EVDİ
Olay yerinden kaçan sanıkların evine gittiği Berna G. ise ” Ahmet benim erkek arkadaşımdım. Bahse konu ikamet Ahmet ile benim ortak kullandığım ikamettir. Ahmet eve yanında birkaç kişi ile geldi. Panik haldelerdi. Serkan’ın elinde tüfek vardı. Balkona çıktılar. Polis geliyor diyerek kaçtılar” şeklinde konuştu.

7 NİSAN’A ERTELENDİ
Öldürülen Hüsame Ünveren’in ailesi de sanıklardan şikayetçi olduklarını söylediler. Tutuklu sanıkları Ahmet C., Emrecan E. ve Cengiz A.’nın avukatları olmadığını için bu celse ifadeleri alınmadı. Söz konusu sanıkların avukat tutmaları için ifadelerinin gelecek celse alınmak üzere kendilerine süre verildi. Tutuksuz sanık Emrecan E.’nin de ifadesinin gelecek celse alınacağı öğrenildi. Duruşma 7 Nisan’a ertelendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz