Ankara’da Yavaş Farkı, Samsun’da Demir Zammı

0

Kanal362 ekranlarında Hukukçu Arzu Sabuncu’nun Ortak Akıl programına konuk olan TÜKODER Başkanı Sema Yaktı, Ankara’da ve Samsun’daki farkı ortaya koydu. Yaktı, “Ankara’da aylık su faturası 35-50 TL, Samsun’da en az 100 TL.”

Samsun’un İnternet Televizyonu Kanal362 ekranlarında her hafta Çarşamba günü yayınlanan Avukat Arzu Sabuncu İle Ortak Akıl programının bu haftaki konuğu TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı oldu.

“Tüketici Hakları, Faturalar ve Mağduriyetleri” konulu Ortak Akıl programında Moderatör Hukukçu Arzu Sabuncu’nun sorularını yanıtlayan TÜKODER Başkanı Yaktı, Samsun’daki fahiş su faturalarının ülke gündeminde yer aldığını söyledi.

İKİ FARKLI YÖNETİM
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı çalışmalarını ve projelerini örnek alması gerektiğini belirten Sema Yaktı, “İkisi de büyükşehir. Ankara’da rol model çalışmalar ve projeler hayat bulurken, Samsun’da ise feryatların yükseldiği bir toplum görüyoruz. Esnafa, vatandaşa dokunan bir proje Samsun’da maalesef göremiyoruz. Aksine vatandaşla inatlaşan bir yönetim anlayışı görüyoruz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş

SU ZAMMINI GERİ ÇEKMELİ
“Vatandaşlar zaten pandemiden dolayı ekonomik olarak sıkıntı çekiyor” diyen TÜKODER Başkanı Sema Yaktı, su ve diğer faturalardaki gizli zamları hatırlatarak şöyle konuştu; “Bir de üstüne faturalar almış başını gidiyor. Ben Ankara’da ve Samsun’da yaşıyorum. Her iki kentte de farklı uygulamalar var. Mesela Ankara’da 3-4 kişilik bir ailenin su faturaları aylık ortalama 35-50 lira arasında geliyor. Samsun’da ise bu rakam 100 liranın aşağısına düşmüyor. Vatandaş bize şikayet ediyor. Her ay TÜFE oranında zamlanan, bugün ise 4 lira 68 kuruş fiyatla Samsun; Türkiye’de en pahalı suyu kullanan şehir. Bazı kentlerde ise indirim üstüne indirim yapıldı ama Samsun’da su zamlandı. Demem o ki; zaten pandemi vatandaşı her anlamda mağdur etmiş durumda. Bugün Büyükşehir Belediyesi esnafın, vatandaşın yanında olmayacak da ne zaman olacak? Bunun için diyorum ki; Ankara’da, Gaziantep’te, İstanbul’da, Ordu’da, Amasya’da belediyeler nasıl halkın taleplerine bütçesinin el verdiğince destek oluyorsa, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de olmalı. İlk adımı ise su faturalarında indirime gitmekle başlayabilir.”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir

ORTAK AKIL HER ÇARŞAMBA SAAT 21.00’DA
Her hafta Çarşamba akşamı saat 21.00’da Kanal362 ve Hedef Halk Gazetesi’nin facebook sayfaları ve youtube kanallarından canlı yayınlanan Avukat Arzu Sabuncu İle Ortak Akıl programını takip etmek için sayfaları beğenip takibe almayı, youtube kanallarına ücretsiz bir şekilde abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz