‘Altınkaya 55’ Feribotu Maliyetine Taşıyacak

0

Samsun’da Altınkaya Baraj Gölü’ndeki 32 yıllık ulaşım sorununu çözmesi için Ulaştırma Bakanlığı tarafından hibe edilen ‘Altınkaya 55’ feribotunu inceleyen Başkan Mustafa Demir, “Feribotun bir ücreti olacak. Bize maliyeti neyse onu yansıtacağız” dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Alaçam’dan feribota binerek, Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu’na gitti. Feribot, bölgenin 32 yıllık ulaşım problemini büyük ölçüde çözecek ve barajın iki yakası arasında köprü görevi görecek.

Başkan Demir, “Altınkaya, Kuruçay ve Vezirköprü istikametinden Alaçam istikametine gidecek araçları taşıyacak feribotu devreye aldık. Hemen kadroları oluşturup, sefer saatlerini ayarlayıp, başlayacağız” dedi.

SEFERLER ÜCRETLİ OLACAK
Baraj üzerinde köprü yapmayı düşündüklerini belirten Mustafa Demir, “Bölgenin koruma altında bulunması nedeniyle köprü çok verimli olmayacaktı. Yüksek maliyetinden dolayı da en doğru çözümün feribot olduğuna karar verdik” diye konuştu. Demir, feribotun ücretli olacağını ama sadece maliyeti yansıtıp kar amaçları bulunmayacağını dile getirdi.

Başkan Mustafa Demir ayırca Vezirköprü’de vakıflara ait Taşhan’ın otel ve restoran olarak hizmete açılacağını da ifade etti. Programa Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis de katıldı.

Altınkaya Baraj Gölü’nde hizmet verecek feribot ile Samsun’un Vezirköprü, Bafra ve Alaçam ile Sinop’un Durağan ilçelerinin bağlantısının sağlanması amaçlanıyor. Feribot 12 yolcu ile 4 araç kapasitesine sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz