Ali Babacan’ın Yanında Kim Olacak?

0

Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarına hız veren DEVA Partisi, birer saat arayla Samsun’un komşu kentleri Amasya, Tokat, Çorum ve Sinop’un ‘Kurucu İl Başkanları’nı atadı. Gözler, Samsun’un kapısına dayanan DEVA Partisi’nin Genel Merkezi’nden paylaşılacak fotoğrafa çevrildi.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, Türkiye genelinde teşkilatlanmaya hız verdi. Samsun’da 650 başvuru aldıklarını kaydeden 14. Bölge Sorumlusu Hasan Karal, teşkilat yapısı tamamlandıktan sonra isimleri açıklayacaklarını belirtmişti.

KOMŞU ŞEHİRLER AÇIKLANDI
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Samsun’un komşu kentleri Amasya, Tokat, Çorum ve Sinop Kurucu İl Başkanları’nı birer saat arayla açıkladı. Amasya Kurucu İl Başkanı Ahmet Melih Şeker, Tokat Kurucu İl Başkanı Burak Küçükyazıcı, Çorum Kurucu İl Başkanı Orhan Vargeloğlu ve Sinop Kurucu İl Başkanı Birhan Yalçın’a görevlendirmeleri bizzat Ali Babacan tarafından verildi ve partinin kurumsal sosyal medya hesabından, “Kurucu Başkanlarımızı tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz. Partimiz için ve ülkemiz için hayırlı olsun” ifadeleri kullandı. Gözler, Samsun’un kapısına dayanan DEVA Partisi’nin Genel Merkezi’nden paylaşılacak fotoğrafa çevrildi.

650 BAŞVURU VAR
Samsun’u da kapsayan Trabzon, Ordu, Giresun, Artvin, Gümüşhane ve Çankırı illerinde teşkilatlanma ve üye çalışmalarına hız verdiklerini kaydeden 14. Bölge Sorumlusu Hasan Karal, Samsun’da teşkilatlanma anlamında 650 başvuru aldıklarını açıklamış, her gün 10 isimle görüştüklerine dikkati çekmişti.

ÖNEMLİ İSİMLER VAR
Hasan Karal, “Teşkilatlanma anlamında sadece Samsun kaldı, diğer iller tamamlandı. Samsun’dan çok değerli isimlerle görüşüyoruz. Samsun’un siyasetine mal olmuş çok değerli isimlerle görüştük. Bazıları bizle isim olarak birlikte olmasa da maddi manevi destekleyeceklerini beyan ettiler, isimleri önerdiler. Samsun’da yaptığım görüşmelerde bize büyük bir umut beslendiğini görüyorum. Yakın zamanda teşkilat anlamında yapılanmamızı oluşturduğumuzda, çok değerli isimleri herkes yakından görecek” diye konuşmuştu.

Bilindiği üzere AK Parti’de belediye başkanlığı, il başkanlığı gibi üst düzey görevler almış bazı isimlerin adı DEVA Partisi’yle anılmış, kamuoyunda gündeme gelmesinin ardından kesin dille yalanlanmıştı.

DEVA Partisi Amasya Kurucu İl Başkanı Ahmet Melih Şeker

DEVA Partisi Tokat Kurucu İl Başkanı Burak Küçükyazıcı

DEVA Partisi Çorum Kurucu İl Başkanı Orhan Vargeloğlu


DEVA Partisi Sinop Kurucu İl Başkanı Birhan Yalçın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz