Alaçam’da Yeni Hastane Sevinci

0

Samsun’un Alaçam İlçesi’nde yapılması planlanan yeni Devlet Hastanesi’nin ihalesi yapıldı. Sağlık Bakanlığı İmar İnşaat Daire Başkanlığı tarafından projelerin onaylanmasından sonra 2021 yılı içerisinde ihale aşamasının sonuçlanması ile hastanenin yapımına başlanacağı öğrenildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından ihalesi yapılan hastane, 50 yatak, 2 ameliyathane, 12 poliklinik, 170 araçlık otoparktan oluşacak. Etyemez Mahallesi’ne inşa edilecek olan yeni Devlet Hastanesi, Yakakent’e 6 kilometre uzaklıkta olacak. Hastane hem Alaçam’a hem de Yakakent ilçesine hizmet verecek.

Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, yeni Devlet Hastanesi’nin ilçede büyük eksiklik olduğunu ve bu kamu yatırımının ilçeye her anlamda katkı sağlayacağını söyledi.

ALAÇAM MERKEZ OLACAK
Başkan Acar, “Elbette uzun zamandır ilçemizin beklediği bir kamu yatırımıydı. Alaçam halkının yanı sıra komşumuz Yakakent, yine aynı şekilde Sinop’un Dikmen ve Durağan’da yaşayan vatandaşlarımız sağlık hizmeti alabilmek için Bafra’ya ya da Samsun’a gidiyordu. Hastanenin tamamlanmasıyla hasta ve hasta yakınları başta sağlık hizmeti olmak üzere, hem de ulaşım ve zaman kaybının önüne geçmiş olacak. Alaçam bir anlamda 4 ilçenin merkezi konumunda olacak” dedi.

EKONOMİK KATKISI DA VAR
Bu tür kamu yatırımlarının önemli hizmetler olduğunu belirten Belediye Başkanı İlyas Acar, “İlçemize ekonomik olarak da katkı sağlayacağı kesin. Hasta ve hasta yakınları konaklama, yiyecek, giyim gibi ihtiyaçlarını da ilçemizde karşılayacak. Bu esnaflarımız için oldukça önemli bir kamu hizmeti. Dileğimiz kısa süre içerisinde devlet hastanesinin inşaasına başlanması ve hizmete açılmasıdır” diye konuştu.

Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, emeği geçen başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya ve Samsun milletvekillerine teşekkür ederek, hayırlı olmasını diledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz