Alaçam Kırsalında Sorun Tespit Turu

0

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, kırsal mahallelerde yaptığı ziyaretlerde üniversite öğrencisi bir kızın kendisinden bulunduğu talebi geri çevirmezken, 2020 yılında evi yanan bir ailenin de yeniden inşa edilen evini ziyaret etti.

Kaymakam Zaman, sekiz çocuklu Büyükbal ailesinin Ordu Üniversitesi İkizce Meslek Yüksekokulu Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Bölümü 1’nci sınıf öğrencisi Şerife Kaba’nın ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca yardım yapılacağını söyledi.

SORUNLAR DİNLİYORUZ
Demirci Deresi Mahallesi’nde evi yanan bir vatandaşın vakıf tarafından yeniden yapılan evinin inşaatında da incelemelerde bulunan “Devletin imkanları ölçüsünde en iyi şekilde hizmet etmek bizim görevimizdir” dedi. Kırsal mahallerde hane sakinlerinin dertlerini ve sıkıntılarını dinleyen Zaman, “Biz devlet olarak kanunlar çerçevesinde halkımızın sorunlarını yerinde görüp, onlardan aldığımız önerileri de değerlendirerek meselelerin çözümüne yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu bazen bizim yetkimizde bazen de yetkimiz dışında olabiliyor. Ama neticede halkımızın refahı ve sorunsuzca yaşam sürdürmeleri için varız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz