Cumhur İttifakı MHP Alaçam Belediye Başkan Adayı İlyas Acar, 2009-2014 belediye başkanlığı döneminde yaptıkları başarılı çalışmaları hatırlattı.

MHP’li İlyas Acar, “Dolu dolu 5 yıl yaşamıştık, halkımız bunu biliyor. Su şebeke hatlarının yenilenmesi, yol ve kaldırım çalışmaları, anneler parkı, drama köprüsü, kanalizasyon arıtma tesisi, kapalı pazar yerini hayata geçirdik. Geyikkoşan mevkisinde bulunan hıdrellez şenliklerimizi, mesire alanlarımızı, oradaki atıl kanalları tamamen kapatarak sivrisinek yataklarını kurutmaya ve mesire alanını insanımızın hizmetine açtık. Sünnet şölenlerimizi, sosyal etkinliklerimizi hiç ihmal etmedik” dedi.

OTOGAR VE DOĞALGAZ SÖZÜ

İlçenin daha sağlıklı ve sosyal donatı alanları yüksek olan bir otogara ihtiyacı olduğunu söyleyen Cumhur İttifakı Adayı Acar, “Kazanırsak otogarı hizmete sunacağız. İlçemize doğalgazı getireceğiz. Mevcut park ve bahçeleri yenilemek durumundayız. İlçemiz turizm açısından ciddi bir pozisyonu olan bir ilçe. Samsun Genç İş Adamları Derneği’ne başvurarak genç müteşebbisleri ilçemize davet edeceğiz. Gerekli altyapı ve üstyapı engellerini aşacağız” ifadelerini kullandı.

PROJELERDEN BAHSETTİ

MHP Belediye Başkan Adayı Acar şöyle devam etti; “Belediyedeki araç-makine parkımız yetersiz derecede. Bugün 65 mahalle üzerinde yoğunlaşacağız. Mahallelerimizin ortak noktasında bulunan alanlara halısaha, spor tesisleri ve sosyal bir alanı insanlarımızın hizmetine sunacağız. Sanayi esnafımızı da mutlu edeceğiz. Geçmişte olduğu gibi her 15 günde 1 temizlik hizmetlerini sanayi esnafımıza götüreceğiz. Alt ve üst köylerimizin de faydalanabileceği merkez odaklı hayvan pazarını hayata geçireceğiz. İlçemizin başlıca geçim kaynakları tarım ve hayvancılık. İnsanlarımızla istişare yapacağız, ekonomik döngümüzü iyi kullanacağız. Bireysel taleplerden ziyade, toplumsal taleplere kulak vereceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz