Akdağ Kayak Merkezi’nde Korona Tedbiri

0

Bursa Uludağ Kayak Merkezi’nde parti verilen görüntülerin ortaya çıkmasının ardından İçişleri Bakanlığı Kayak Merkezleri’ni ilgilendiren korona virüs tedbirlerini içeren genelge yayınladı.

Samsun Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu da, yeni alınan korona virüs tedbirlerini duyurdu. Kurul, Akdağ Kayak Merkezi’nde müşterilerin topluca biraraya gelmelerini engelleyecek her türlü tedbirin alınmasına, bu doğrultuda parti, eğlence vb. etkinliklerin düzenlenmesine kesinlikle müsaade edilmemesine karar verdi.

Alınan kararda, restoran, lokanta ve diğer otel salonları için geçerli olan saat 22.00’den sonra müzik yayını yapılması yasağının kayak merkezleri içinde geçerli olduğu hatırlatıldı.

YENİ TEDBİRLER ALINDI
Kurul alınan yeni tedbirleri şu şekilde sıraladı; Telesiyej, teleski gibi mekanik hatların iniş ve biniş noktalarında olası yığılmaları engellemek için fiziki mesafe kurallarına uygun bekleme alanlarının düzenlenmesine, kayak odalarında; fiziki mesafe planına uygun kapasite belirlenmesine, çakışmaları önlemek amacıyla kayak odası kullanım periyodlarının düzenlenmesine, emanet dolaplarının; sosyal mesafe kuralına uygun kullanımının sağlanmasına, konakladığı sürece aynı dolabın aynı misafir tarafından kullanımının sağlanmasına, her misafirin kiralama süresi sona erdikten sonra yeni misafirin kullanımı için emanet dolapları, kayak takımları, baton, kayak ayakkabıları, board ve ayakkabıların temizlik, bakım ve hijyeninin sağlanarak kullanıma hazır hale getirilmesine karar verilmiştir.”

Kuralların denetimi için kolluk kuvvetlerinin görevlendirildiği belirtilirken, kurallara uymayanlara yasal işlem yapılacağı belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz