AK Parti’nin Önünden Geçmedi Ama Üye Çıktı

0

KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Samsun Şubesi Hukuk ve TİS Sekreteri Bahtiyar Akıncı, Şube Başkanı Yılmaz Tuluk ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek, çarpıcı bir iddiayı gündeme taşıdı. Akıncı, bilgisi dışında AK Parti’ye üye yapıldığını öne sürdü.

Hukuk ve TİS Sekreteri Akıncı, “Samsun Bölge Adliye Mahkemesi’nde teknisyen olarak görev yapıyorum. 2014 yılından itibaren BES Samsun Şubesi 9. Dönem Olağan Genel Kurulu’nda üyesi olduğum Yönetim Kurulu’na seçilerek, Hukuk ve TİS Sekreterliği görevi yapmaktayım. 26 Mayıs 2011 tarihinde memurluk görevine başladım. Son zamanlarda KESK’e bağlı Eğitim-Sen üyelerinin isteği dışında AK Parti üyeleri çıktıklarını duydum. Bu konuda örgütüm bizleri, e-devlet üzerinden sorgulama yapmamız için uyardı. E-devlet’imde ‘Adalet ve Kalkınma Partisi Ordu Gürgentepe Teşkilatı 2011/1 Dönem aktif üyesiniz.’ İbaresini gördüm” dedi.

BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ
Kendisini sahte üye yapanlar konusunda şikayetçi olacaklarını açıklayan Hukuk Sekreteri Bahtiyar Akıncı, şunları kaydetti; “Kamuoyunun çok yakından bildiği gibi ben 657’ye tabi devlet memuruyum. Bizlerin herhangi bir siyasi partiye üye olması kesinlikle yasaktır. Nüfusa kayıtlı olduğum Ordu Gürgentepe ilçesinin AK Parti teşkilatı önünden hayatımda hiç geçmedim, neresidir bilmem ve üye olmam söz konusu değildir. Bundan sonraki hayatımızda kimlere, nasıl güveneceğiz? Gelecekte başımıza neler gelecek? Hangi gruba ve cemaate ait olacağız? Eşim ve çocuklarım bu sahte üyelikten nasıl etkilenecek? Son zamanlarda kutuplaşan kamuoyu bizi ne kadar etkileyecek? Benim TC. kimlik numaramı, kim nasıl AK Parti Ordu Gürgentepe ilçe örgütüne verdi? Çağdaş bir ülkede büyük bir siyasi ve hukuki skandal sayılacak bu durum, 21. yüzyılda bizi yönetenlere yakışmamaktadır. Bu konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçemizi vereceğiz. Sorumlular mutlaka ortaya çıkartılmalı, hesap vermelidir. Kişisel verilerin korunması kanunu ihlal edilmiş, e-devlet üzerinden AK Parti Gürgentepe ilçe örgütüne şahsımı sahte üye yapanlardan şikayetçiyiz. Sahte üyeliğin kesinlikle peşini bırakmayacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz