AK Partili Köktaş: Ticaret Canlanacak

0

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu başkanlığında Samsun heyeti ile birlikte video konferans yoluyla yapılan kentteki ulaştırma ve altyapı çalışmaları ve yatırımlarının konuşulduğu toplantıya katıldı.

Samsun coğrafi ve jeopolitik konumu açısından ulaşımda bölgesinde önemli bir lokasyona sahip olduğunu belirten Köktaş, “Özellikle önceki dönem Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız ile yaptığımız ilçe ziyaretlerimizde dile getirdiğimiz yol, kavşak gibi ulaştırma ve altyapı ihtiyaçlarına yönelik talepleri ve önerilerimizi sayın Bakanımıza ilettik” dedi.

AK Partili Vekil Köktaş, şöyle konuştu; “Yine Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan, Samsun ve Mersin Limanları arası demiryolu bağlantısında stratejik bir öneme sahip, Samsun-Sivas demiryolu hattı, modernizasyon çalışmalarıyla yenilendi, deneme seferlerine başladı. İnşallah ay sonu itibariyle seri olarak yolcu ve yük taşımacılığına başlayacak. Bu hat sayesinde ticaret canlanacak, ülke ekonomimizin hedeflerine büyük katkılar sağlayacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz