AK Partili Hasan Uzunlar İçin Karar Bekleniyor

0

10 Kasım’da Atatürk’ün manevi şahsiyetine yönelik ağır hakaretler içeren paylaşımlar yaptıktan sonra gelen tepkiler üzerine AK Parti Grup Başkanvekilliği görevinden alınıp AK Parti tarafından İl Disiplin Kurulu’na ihraç talebiyle sevk edilen Meclis Üyesi Hasan Uzunlar, daha sonra MHP ve İYİ Partilileri hedef alan paylaşımlara imza atmıştı. AK Parti İl Disiplin Kurulu’nun önümüzdeki günlerde Uzunlar ile ilgili bir karar vermesi bekleniyor.

VERİLECEK KARAR DUYULUR
AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, Uzunlar’ın Atatürk’ü ve MHP’yi hedef alan paylaşımlar sonrası İl Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini hatırlattı. Aksu, “İl Disiplin Kurulu’ndaki avukatlarımız çalışıyorlar. Bu konuda önümüzdeki günlerde bir karar verilecek. Verdiğimiz kararda zaten duyulur” dedi.

CEZA DAVASI AÇILDI
Atatürk’ün manevi şahsiyetine yönelik ağır hareketleri içeren paylaşımları sonrası birçok sivil toplum kuruluşunun suç duyurusunda bulunduğu Hasan Uzunlar ile ilgili ceza davasınında açıldığı öğrenilirken, İl Başkanı Aksu İl Disiplin Kurulu’nun bağımsız karar vereceğine vurgu yaptı. Aksu, “Ceza dava açıldı. O ayrı. Disiplin Kurulu, bağımsız karar verecek. Yargı kendi kararını verecek. İkisi çok farklı” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz