AK Parti’li Aksu’dan ‘Heykel’ Çıkışı

0

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Okulu’nun yaptığı hurda ihalesi kapsamında satıldığı iddia edilen Atatürk heykeli, Tekkeköy’de hurdacıda görüntülenince ortalık karıştı. CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, fotoğrafı, “Burası Tekkeköy Hurdacılar Sitesi. Samsun’da bir kamu kurumu hurda olarak Atamızın heykelini satmış. Esnafta satıyor. Yazıklar olsun size. Gerekeni yapacağız” ifadelerini kullanarak paylaştı. O paylaşıma, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu’dan yine sosyal medya hesabından cevap geldi.

KIŞKIRTICILIK SUÇLAMASI
AK Parti’li Başkan Ersan Aksu, “CHP Samsun İl Başkanı Sn. Fatih Türkel, “Samsun’da bir kamu kurumu hurda olarak Atatürk heykelini hurdacıya sattı, Yazıklar olsun size” şeklinde sosyal medya paylaşımı yapmış, paylaşım öncesinde ve sonrasında haber ve kışkırtıcı gündem yapılmıştır. İlgili kamu kurumunun ‘Atatürk heykelinin bakalit gövdesinde çatlaklar meydana geldiği ve demir ayaklarının paslanarak kırılmış olduğu görüldüğünden ve yerinde tamiri mümkün olmadığından Tekkeköy sanayi sitesinde bulunan demirciye tamir ve tadilat için gönderilmiştir. Tadilat işlemi bittiğinde Atatürk heykeli eski yerine konulacaktır.” şeklindeki cevabı ektedir. Kardeşlik ikliminin hakim olduğu Samsunumuzda sağduyulu ve vicdan sahibi hiçbir hemşehrimiz bu durumu tasvip etmez ve bir alıcı da bulamazsınız” dedi.

AĞIR KONUŞTU
Ersan Aksu, açıklamasında şunları kaydetti; “Milli mücadelenin meşale şehri Samsun’da tüm siyasetçileri, içinden geçmekte olduğumuz bu dönemde daha kuşatıcı, gerçekçi ve sorumlu yaklaşıma davet ediyorum. Siyaset yapmak ayrı şey, işin esasını bilmeden ve öğrenme zahmetinde bulunmadan kışkırtıcı paylaşım yapmak ayrı şeydir.
Gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan paylaşımlar yapmak yerine, partiniz içinde ‘Atatürk’ demekten imtina eden, teröristlere ağıtlar yakıp sahip çıkan yol arkadaşlarınız ile kol kola yürümek yerine, hassasiyet göstermenizi ve tepki vermenizi beklerdik! Bırakın artık milletimizin ortak değerleriyle uğraşmayı. Son olarak birlik beraberliğin ve Milli Mücadele’nin şehri olan Samsun’daki hemşehrilerimizi ve tüm vatandaşlarımızı, bu kabil yalan haber ve kışkırtmalara karşı uyanık olmaya davet ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz