AK Parti’de Kongreler 22 Şubat’ta Başlıyor

0

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Başkan Aksu, “7 Ekim 2019’da kongre sürecimiz başladı. Delege seçimlerimiz büyük ölçüde tamamlandı. Bazı ilçelerimizde bayrak değişimi yaşandı. İlkadım’da Dursun Mücahit Erbin, Atakum’da Abdülkadir Köstek, Alaçam’da Hasan Özdemir, ‘ilçe başkanı’ olarak atanarak göreve başladılar. Kavak’ta ise bayrağı devralacak ilçe başkanı önümüzdeki günlerde açıklanacak” dedi.

210 BİN ÜYEMİZ VAR
Aksu, “Samsun’da her 5 seçmenimizden biri AK Parti’ye üye. Yaklaşık 210 bin üyemiz var. Samsun’da üye sayımızı çok daha yukarılara çıkarmanın kararlılığı içerisindeyiz” diye konuştu.

İLK KONGRE CANİK’TE
İlçe kongrelerine Canik’ten başlayacaklarını ifade eden AK Partili Başkan Aksu; şöyle konuştu; “Kesinleşen tarihler itibariyle 22 Şubat’ta Canik’te, 23 Şubat’ta Havza’da, 21 Mart’ta 19 Mayıs’ta, 22 Mart’ta ise Çarşamba’da kongrelerimizi yapacağız. İlçe kongreleri; Temmuz ayı başına kadar devam edecek. Kongrelerimizi, ‘Türkiye İçin Samsun İçin İnandığın Yolda Yürü’ sloganıyla gerçekleştireceğiz. Eylül ve Aralık ayı arasında il kongremizi yapacağız.”

SİYASET AKADEMİSİ’NE REKOR BAŞVURU
Aksu; “Siyaset Akademisi’ne rekor başvuru oldu. Samsun’da teşkilatımızın içerisinden veya dışından toplam 612 başvuru oldu. Mart ayı başında Siyaset Akademisi dersleri başlayacak” ifadelerini kullandı.

Samsunspor FK A.Ş. Başkanı Yüksel Yıldırım’a teşekkür eden Başkan Aksu, açıklamasında şu ifadeler yer verdi; “Samsunspor bayrağını çok iyi yere getireceği inancı içerisindeyiz. Yıldırım’a, teknik heyete ve futbolculara teşekkür ediyorum. Manisa’ya giderek, Samsunsporumuzun yanında olduk. Manisa’dan güzel bir skorla döndük. Bu sene İnşallah 1. Lig’e çıkacağız.” N. Alper CABBAR / Hedef Halk Gazetesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz