Ak Parti ve CHP’nin Gazete Tartışması

0

Samsun’un CHP’li Atakum Belediyesi, coronavirüs tedbirleri kapsamında evinde kalan vatandaşlara gıda yardımı, ücretsiz ekmeğin yanında ve geçtiğimiz hafta sonu da Sözcü Gazetesi de verince, AK Parti cephesi tepki gösterdi. CHP İl Yönetimi de “eski gazeteleri hatırlatıp” gönderme yaptı.

Türkiye’nin bir çok ilinde yaşanan ‘ücretsiz gazete’ dağıtımı Samsun’da da siyasi partilerin tartışmasına yol açtı. Atakum Belediyesi ekiplerinin muhalif olarak bilinen Birgün, Sözcü, Cumhuriyet ve Yeni Çağ gazetelerini evlere dağıttığı iddiası üzerine yerel siyaset karıştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan da tartışmalara sosyal medya üzerinden katıldı.

VATANDAŞLAR UNUTMAYACAK
Çiğdem Karaaslan, Atakum Belediyesi’nin muhalif gazeteleri dağıtmasını eleştirdi. Karaaslan, “Ekmek tek başına yetmez, #EkmekArasıİdeoloji ise tadından yenmez diyen CHP’li belediyeler, vatandaşların tercihlerini önceden mi biliyor?” dedi. AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu da, CHP’li Atakum Belediyesi’nin vatandaşlara muhalif olarak bilinen gazeteleri ücretsiz bir şekilde dağıtmasının unutulmayacağını öne sürdü.

ÖNCEDEN VERDİĞİNİZ PARALARI AÇIKLAYIN
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel de sosyal medya hesabından AK Parti’den gelen eleştirilere yanıt verdi: “AKP İl Başkanı Sayın Aksu ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Karaaslan Atakum Belediyesi’nin dağıttığı ekmek ve gazetelerden rahatsız olmuş. Söz konusu gazeteler için belediye kasasından bir kuruş para çıkmamıştır. Siz önce AK Partili Belediyelerin bir zamanlar Zaman Gazetesi’ne ne kadar para ödediklerini, aylık kaçar bin adet gazete aldıklarını açıklayın, sonra eleştirin” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz