AK Parti Siyaset Akademisi Samsun’da Başladı

0

AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkanlığı’nca organize edilen, 19. dönem Siyaset Akademisi açılış programı Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirildi.

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Osman Şahin, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Emre Çakan, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanlarının katılımıyla gerçekleşen açılış programına teşkilat mensupları ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İLK 3’E GİRENLERE ÖDÜLLERİNİ
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VERECEK
Eğitim programında katılımcılara siyaset, sosyoloji, dış politika, uluslararası ilişkiler, iletişim ve hukuk gibi temel alanlarda akademisyenler ve tecrübeli siyasetçiler aracılığıyla eğitim verilecek. 8 hafta sürecek eğitim programında ilk üçe giren katılımcılara Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödülleri verilecek.

SİYASET AKADEMİSİ’NE REKOR BAŞVURU
700 kişinin katıldığı programda konuşma yapan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, “Siyaset Akademisi sadece AK Parti’de görev alan teşkilat mensuplarımıza yönelik düzenlenen bir program değil, 18 yaşını dolduran Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin katılım gösterebildiği bir programdır. 612 kişinin başvuru yaparak rekor katılımın olduğu Siyaset Akademisi’nin Türkiye siyasetine, toplumunun sosyal ve kültürel yapısına katkı sağlayacak bir etkinlik olduğu inancındayız. Siyasal ve kültürel kimlik kazandırma amacıyla gerçekleştirilen etkinliğimiz, önümüzdeki süreçte partimize ve toplumumuza ciddi katkılar getirecektir. Program kapsamında Samsun’da 2 ay içerisinde çok değerli hatipler sunumlarını yapacak. Siyaset Akademisi çalışmalarının herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

SİYASET AKADEMİSİ BÜYÜK ÖNEME SAHİP
Siyaset Akademisi’nin AK Parti’nin Türkiye’de siyasete kattığı en önemli yeniliklerden birisi olduğuna vurgu yapan AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ise, “Biz siyasetin bilgi temelli bir eylem olduğuna inanıyoruz. AK Parti kadroları, bilgi ile araştırma ile milletimizin hizmetine en iyi hangi çalışmaları koyabilirizin inancıyla çalışan kadrolardır. Siyaset Akademisi de bu anlamda çok büyük öneme sahip. Burada hem teşkilat mensuplarımız siyasi konularda bilgi alıyor hem de siyasete ilgi duyan, partimizi tanımak için bu platformu bir vesile olarak gören vatandaşlarımız istifade ediyor. Siyasi tecrübenin yegane edinilebileceği yer teşkilatlardır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın bana ifade ettiği şey de siyasetin kitaplarla değil, sahada pişip öğrenilmesi gereken bir olay olduğudur” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz