AK Parti, Hasan Uzunlar Hakkında Kararını Açıklayacak

0

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsiyetine yönelik ağır eleştirilerde bulunduktan sonra Samsun Büyükşehir Meclisi’ndeki AK Parti Grup Başkan Vekilliği görevinden alınan Meclis Üyesi Hasan Uzunlar, daha sonra Cumhur İttifakı ortağı MHP’lileri hedef almış ve “MHP’den Müslümanlar gitti” diyerek, MHP’lilerin büyük tepkisini çekmişti.

AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, skandal paylaşımları sonrası gerekli incelemelerin ivedilikle yapılarak Genel Merkezin kararıyla Hasan Uzunlar’ın ‘Grup Başkan Vekilliği’ görevinden alındığını, Disiplin Kurulu’nun da harekete geçtiğini söylemişti. Uzun zamandır ‘Hasan Uzunlar’ın ihracı’ konusunda parti tarafından açıklama yapılmazken, İl Başkanı Aksu’nun düzenlediği basın toplantısında Hedef Halk Gazetesi Haber Editörü N. Alper Cabbar, “Hasan Uzunlar hakkındaki ihraç süreci hangi aşamadadır?” diye sordu.

‘ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA KARARIMIZI AÇIKLARIZ’
İl Başkanı Ersan Aksu, “Hasan Uzunlar, AK Parti’nin kurucu yönetim kurulu üyesi ve benim de Muharrem Göksel başkanın döneminde aynı yönetimde yer aldığım, beraber çalıştığım ağabeyim. AK Partililiğinden, dava adamlığından asla tereddüt etmem. Bu kadar net söyleyebilirim. Tabi paylaşımlarıyla ilgili süreçte İl Başkanlığımız olarak yaptığımız istişare sonrası gereğini yaptık. Şu anda disiplin kurulunda ve 3 muhakkik yönetim kurulu üyemiz, tüzüğümüzün yetkileri çerçevesinde çalışmasını yaptı. Bu süreçte Cumhur İttifakımızın ortağı MHP’li arkadaşlarımızın da üzülmesine sebebiyet verecek talihsiz bir paylaşımı oldu. İl yönetimimiz hazırlanan raporlar çerçevesinde kararını önümüzdeki günlerde açıklayacaktır” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz