AK Parti Gönül Seferberliği Başlatıyor

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti teşkilatlarına yönelik bugün başlatılması çağrısını yaptığı ‘Gönül Seferberliği’ çağrısı kapsamında AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, bayramlaştığı teşkilat mensuplarına uyarılarda bulundu.

Türkiye’nin korona virüs ile başarılı bir şekilde mücadele verdiğini belirten Köktaş, muhalefetin böyle bir dönemde iktidara yönelik karalama kampanyasına imza attığına dikkati çekti.

AK Partili Köktaş, şöyle konuştu; “Öyle bir muhalefetle karşı karşıyayız ki; rahatlıkla çıkıp TBMM’de; “AK Parti iktidarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her ne yaparsa yapsın ‘iyi yaptı’ demeyeceğiz, bunları alkışlamayacağız” diyen bir muhalefet anlayışıyla biz mücadele ediyoruz. Pandemi döneminde Türkiye’nin tökezlemesini, “Acaba buradan bir hükümet değişikliği ile erken seçime gidilebilir mi?” anlayışını, hatta “Bir şekilde iktidar değişecek!” diyenlerin, ağzını açtığı, ellerini ovuşturduğu bir dönemi yaşadık. Hamd olsun gerek sağlık kuruluyla, gerek bilim kuruluyla, gerek ekonomik kuruluyla dimdik ayakta duran, hızlı karar verebilen ve sonuçlarını hızlı takip edebilen bir sistem sayesinde, tedarik zincirini kırmadık. Üretimi kesmedik. Her alanda insanımızın yanında olduk, hizmet ettik. İnsanların vergileri SSK’ları ötelendiği gibi alınan ekonomik tedbirlerle, farklı meslek mensuplarına, iş mensuplarına çok farklı kredilerle, can suyu verildi. Bundan sonraki süreç içerisinde de inşallah, Meclis’te gelecek adına neler yapmamız gerektiği de planlanarak, süreci kontrollü bir şekilde yürüteceğimize inanıyorum.”

‘GEREKEN CEVABI VERMELİYİZ’
Açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan ‘Gönül Seferberliği’ çağrısına değinen Vekil Köktaş, teşkilat mensuplarına mesaj vererek şunları kaydetti; “Cumhurbaşkanımızın verdiği mesajı, çok iyi okumamız gerektiğini, bu mesajın gelecek dönemde teşkilatlarımızın üzerinde yürümesi gerektiğini iyi anlamamız, idrak etmemiz gerekir çünkü muhalefet yapmak çok kolaydır. Muhalefet; “Ne yaptınız? Tabii ki yapacaksınız. Ne oldu ki?” deyip, işin içerisinden çıkabilir ama biz, iktidar mensupları, iktidarın teşkilat mensupları olarak, ne yaptığımızı iyi bilmek ve bize bu şekilde muhalefet edenlere, gerekli cevabı verebilmemiz için ülkemizin geçmişten bugüne ve gelecek perspektifine iyi bakmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu noktada teşkilat mensuplarımızın, zor olan bu görevi layıkıyla yapacağına inanıyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz